Отримав у подарунок будинок в Брюховичах: НАЗК зацікавилось керівником об’єднаного районного ТЦК Львова

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) склало та направило до Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України обґрунтований висновок про вчинення правопорушень, пов’язаних з корупцією, стосовно керівника об’єднаного районного ТЦК міста Львова. Про це йдеться на сторінці НАЗК, передає Lviv.media.

Син військкома Андрія Дубового – керівника об’єднаного районного ТЦК міста Львова – отримав подарунок у вигляді недобудованого будинку площею 638 кв.м та прибудинкової території в смт Брюховичі, Львівської області. Жінка, яка подарувала будинок сину військкома, пов’язана особистими стосунками з чоловіком (виховують спільну малолітню дитину), який перебуває на обліку в цьому ж ТЦК і є особою, придатною до проходження служби в умовах війни.

Цього чоловіка з часу повномасштабного вторгнення жодного разу не викликали для проходження військово-лікарської комісії, оновлення даних чи виконання інших мобілізаційних розпоряджень.

Також, за повідомленням НАЗК, підлеглий начальника Запорізького ОТЦК продав дружині свого керівника автомобіль MAZDA CX-5 за ціною, що на 800 тис. грн менша за його ринкову вартість. Після цього військком приймав рішення стосовно підлеглого, зокрема, надаючи йому відпустки для виїзду за кордон.

Згідно із законодавством, військкомам (як особам, зазначеним у п., п. 1, 2 ч. 1 ст. 3 Закону про запобігання корупції) забороняється безпосередньо або через інших осіб вимагати, просити, одержувати подарунки для себе чи близьких їм осіб від юридичних або фізичних осіб, якщо такі подарунки пов’язані з виконанням військкомами своїх службових повноважень.

Подарунком вважаються грошові кошти або інше майно, переваги, пільги, послуги, нематеріальні активи, які надають/одержують безоплатно або за ціною, нижчою мінімальної ринкової.

Зазначені дії військкомів кваліфіковано за ст. 172-5 КУпАП – порушення встановлених законом обмежень щодо одержання подарунків, про що обґрунтованим висновком поінформовано ДСР Національної поліції України. Санкція статті передбачає покарання у вигляді штрафу з конфіскацією подарунків.