Середа, 29 Листопада

Особливості роботи з інвестиціями та M&A в Україні

Україна завжди була достатньо привабливою для різноманітних інвестицій країною. Як керівники держави так і бізнесмени всіляко намагаються залучити інвесторів для розвитку справи та покращення економічного стану держави. Окремо в розділі інвестицій стояли і M&A угоди, які вимагають ретельного юридичного супроводу. Саме тут і потрібен кваліфікований спеціаліст, що надає юридичні послуги Львів та допоможе розібратися зі всіма можливими нюансами.

Mergers & Acquisitions ринок в Україні

M&A (Mergers & Acquisitions) – перекладається з англійської як злиття і поглинання, та використовується для ідентифікації угод, завдяки яким відбувається передача контролю в управлінні бізнесом або його частиною.

В Україні ринок M&A пройшов дуже важкий шлях – від розквіту рейдерства на початку 1990-х років до більш цивілізованих методів ведення бізнесу на початку 2000-х р.

Починаючи з 2014 року, а саме завдяки агресії зі сторони північного сусіда та вивезення з України багатьох активів, український ринок M&A відчув суттєвий спад та втрату зовнішніх інвестицій.

Протягом наступних років ринок Mergers & Acquisitions почав поступово відновлюватись разом з економікою країни. Станом на 2019 рік майже дев’ять з десяти M&A доларів, що були інвестовані в Україні, надходили від підприємств з-за кордону.

Юридичний супровід при складанні M&A угод

У випадку з даним видом угод, робота юристів розпочинається ще тоді, коли самої угоди навіть не існує. Юридичний консультант має володіти повною інформацією про головних гравців даної індустрії та їх майбутні плани, завдяки чому він зможе допомогти продавцеві та покупцеві знайти один одного.

Зазвичай інвестиційний супровід Львів при складанні Mergers & Acquisitions договорів включає в себе:

  • проведення правового аудиту;
  • консультування з питань M&A угод;
  • розробка домовленостей щодо структуризації основної угоди;
  • проведення переговорів від імені клієнта на всіх стадіях угод M&A;
  • розробка попередніх договорів M&A;
  • розробка основних договорів M&A;
  • припинення трудових договорів та угод M&A.

Продаж чи купівля бізнесу є дуже клопіткою та складною справою, такі домовленості зазвичай вимагають високого рівня уваги та усвідомлення від юриста, що візьметься за таку справу. Саме тому при укладанні таких договорів залучають професіоналів які проходять всі етапи угод разом з власниками підприємств задля можливості максимально скоротити ризики та уникнути фінансових втрат.

Юридична компанія “Бачинський Та Партнери” активно займається та супроводжує своїх клієнтів при складанні M&A договорів, тому якщо вам знадобиться допомога для укладання такої угоди – сміливо звертайтесь до них. Дізнатися більше можна на сайті legalaid.ua

*Партнерська публікація