Неділя, 16 Червня

“Оскар” вручатимуть за новими правилами. Це стосується статі, раси тощо

Американська кіноакадемія представила нові стандарти, яким повинні відповідати кінострічки для номінації в категорії “Найкращий фільм” премії “Оскар”. Вони стосуються різноманіття серед акторів та знімальної групи. Про це йдеться на сайті премії, передає Громадське.Пропонують чотири нові стандарти екранне представлення, проєктна команда, доступ до можливостей та розвиток аудиторії. З 2024 року фільм, який хоче претендувати на номінацію «Найкращий фільм», має відповідати щонайменше двом новим критеріям. Для інших номінацій правила не змінюють.

Екранне представлення (фільм має відповідати одному з підкритеріїв):

  • принаймні одну головну чи основну другорядну роль має грати представник расової меншини: азієць, афроамериканець, латиноамериканець, корінний американець, житель Аляски або інші недостатньо представлені етнічні меншини;
  • щонайменше 30% акторів другого плану мають бути жінками, представниками расової чи етнічної меншини, ЛГБТК+, людьми з інвалідністю;
  • сюжет має бути направлений на висвітлення групи, яка мало представлена: жінки, расові чи етнічні меншини, ЛГБТК+, люди з інвалідністю.

Проєктна робота (має відповідати обом підкритеріям):

  • принаймні дві позиції творчого колективу (кастинг-директор, оператор, композитор, режисер, дизайнер костюмів, декоратор тощо) має бути жінками, представниками расової чи етнічної меншини, ЛГБТК+, людьми з інвалідністю;
  • принаймні шість працівників технічної команди мають бути з недостатньо представленої расової чи етнічної групи,
  • щонайменше 30% знімальної групи мають бути жінками, представниками расової чи етнічної меншини, ЛГБТК+, людьми з інвалідністю.Доступ до можливостей:

  • творці стрічки мають пріоритетно брати на платне стажування та на підвищення кваліфікації жінок, представників расових та етнічних меншин, ЛГБТК+ та людей з інвалідністю.

Критерій розвитку аудиторії стосується відділу PR та маркетингу, там мають працювати жінки, представники расових чи етнічних груп, ЛГБТК+ та люди з інвалідністю.

Нові правила стануть обов’язковими з 96-ї церемонії у 2024 році – щоб отримати номінацію, фільм повинен відповідати щонайменше двом з чотирьох стандартів.

Навіщо ці зміни?
«Оскар» регулярно критикують за відсутність різноманіття. Наприклад, за відсутність у номінації «Найкращий режисер» жінок, як це було на цьогорічній премії або за не представленість темношкірих акторів у номінаціях.

Такі звинувачення призвели до того, що Академія пообіцяла збільшити кількість жінок та представників інших меншин у комітеті, що голосує за фільми та акторів-номінантів. Нещодавно Академія запросила понад 800 нових членів комітету, серед них 45% жінки та 36% не білі.