Понеділок, 6 Грудня

Оновлену «Фабрику Повидла» планують відкрити для людей у 2021: що там буде?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

У колишній будівлі на вулиці Хмельницького, 124 готуються до створення центру сучасного мистецтва Jam Factory. Мистецький центр поєднуватиме різні сектори – сучасне мистецтво, театр, музику, кіно- та студійні майстерні.

12 серпня «Фабрику Повидла» відвідав міський голова Львова Андрій Садовий та обговорив із керівництвом установи реконструкцію будівлі, будівництво інфраструктурних об’єктів та можливість проведення спільно з «Фабрикою Повидла» експозиції на Бієнале у Венеції.

«Фабрику Повидла» планують відкрити наприкінці 2021 року. Наразі власники досі очікують дозвіл на проведення реконструкції від ДАБІ України, що вже доволі затягнуло процес.

«Дорогу ми робимо і капіталізація цього мікрорайону виросте на порядок. Нам за честь, що ви це робите», — зазначив мер.

Проєктом передбачені площі для виставок, виставковий простір, приміщення для роботи театру. Конструкції у просторі будуть мобільними, що дозволить працювати з різними виставками. Також тут будуть відпочинкові зони, кафе та простір для вуличних подій у дворику.

Візуалізація майбутнього арт-простору на Підзамче

Візуалізація майбутнього арт-простору на Підзамче

Тут також організовуватимуть різні мистецькі практики для підлітків. Відтак, частину приміщень будуть залучати до роботи ще цього року.

Мер запропонував також Фабриці наступного року спільно з містом зробити цікаву експозицію на Бієнале у Венеції.

«Ми б хотіли мати на Бієнале свій павільйон. Бо усі круті країни там є присутні, вони там мають свої павільйони. Ця ваша атмосфера надихнула на таку ідею. Бути представленим на цьому Бієнале — це дуже круто. Те, що стосується культури, ми, на жаль, не до кінця оцінюємо. Ми цього року маємо Фокус на культуру. Тому мені цікаві креативні ідеї представлення Львова у світі», — додав міський голова Львова.Зі сторони вулиці Механічної планують добудувати мінімалістичний куб, який стане театральним простором.

Візуалізація реконструкції Фабрики повидла

Виставковий простір матиме рухомі стіни, а у блоці для театральних та музичних виступів передбачили репетиційні зали та повністю оснащені гримерки, приміщення для зберігання техніки та елементів сценографії. На території працюватиме кав’ярня та ресторан, крамниця та відпочинкові зони.

До речі, починаючи з 25 серпня 2020 року тут планують відкривати перші міжнародні резиденції.

Довідка: Будівля Артцентру — унікальний приклад фабрики, збудованої у модерністському неоготичному стилі наприкінці ХІХ століття. Перехожим споруда нагадує більше замок, ніж підприємство із виготовлення горілчаних напоїв, яке назвали на честь її засновника «Йозеф Кронік і син» (1872).

Під час пізнього радянського періоду цей об’єкт перетворили на підприємство з виготовлення консервованих овочів та повидла. Назву «Фабрика Повидла» придумали митці, які почали використовувати ці приміщення у 2009−2010 роках. У

2015 році комплекс придбала організація Harald Binder Cultural Enterprises, щоб створити міждисциплінарний артцентр.

В грудні 2018 року у місті погодили містобудівні умови та обмеження на реконструкцію Фабрики Повидла, що на вулиці Богдана Хмельницького, 124. Будинок є пам’яткою архітектури місцевого значення, тож приміщення вежі планують реконструювати.

Share.