Субота, 15 Червня

Онкохворого пацієнта з COVID-19 через карантин у львівській лікарні відправили додому

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Лікарка 5-ої міської лікарні відправила онкoхвoрого пацієнта лікуватися додому.

Цю історію на своїй сторінці у Фейсбук повідомила львівська журналістка Марта Оліярник, пише LMN.

25-річний Олег Кулиняка мав онкoлогiчну хвoрoбу. Нещодавно у нього стався кровoвилив і він перебував у 5-ій міській лікарні Львова,  де під час лікування Олег підхопив коронавірус. Зі слів дружини, заразився він від іншого пацієнта. Оскільки відділення, в якому лежав Олег, закрили на карантин – чоловіка відправили додому.

«Ми в паніці шукали, куди його можна покласти. Оскільки ми прописані в Оброшино, його прийняли Пустомити. Там зробили ПЛР-тест і мали його перенаправити в ковідну лікарню. Але не встигли. Бо поки ми самостійно шукали, куди покласти чоловіка, втратили орієнтовно 4-5 днів. До лікарів Пустомитівської лікарні ми не маємо жодних претензій. Вони йому виділили реанімаційну палату, коли взнали, що ми з таким діагнозом вдома», – розповіла дружина покійного Олега Наталія.

За декілька днів, 22 жовтня, Олега не стало. Зі слів дружини, лікуюча лікарка Наталія Горон з 5-ої лікарні відправила хвoрого на онкoлогію пацієнта додому. Тоді як інші лікарі скерували своїх пацієнтів в інші медзаклади. Спроби сконтактуватися з медиком не давали жодних результатів. Лікарка не виходила на зв’язок.

«Цей випадок просто розчавив… Чому може статися таке, що важкохворих онкологією виставляють з лікарні через карантин і підготовку лікарні до прийому хворих на COVID-19??? Виставляють помирати!!! «Хтось виживає, хтось помирає, життя таке», – кажуть мамі телефоном у 5-їй міській клінічній лікарні Львова. Мамі Олега Кулиняка, яка щойно поховала свого 25-річного сина, якого кілька днів до того відправили з цієї лікарні. Не співчувають, не висловлюють слова підтримки, зрештою, не кричать на весь світ – «Чому їм доводиться за рахунок порятунку життя одних, рятувати життя інших???» Ця історія потребує розголосу і негайного розслідування», – пише у соцмережі ще одна львівська журналістка Ксенія Клим.

На даний час 5-та міська клінічна лікарня працює у звичному режимі, продовжує приймати пацієнтів. Чому хворoго Олега Кулиняка виписали додому, лікарі поки не пояснюють.

Прокуратура розпочала кримiнальне провадження за фактом смeрті пацієнта внаслідок неналежного виконання обов’язків лікарями однієї з лікарень Львова. Про це повідомили у прокуратурі.

Справу порушили за фактом ненадання допомоги хворому медичним працівником, що спричинило смeрть пацієнта.