Окупанти хочуть стратити двох “Азовців”

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

росіяни повідомляють, що двом бійцям “Азову” загрожує страта. Про це повідомляють російські пропагандисти, а також співрозмовник УП у розвідці.

Згідно з повідомленнями бойовиків, стратити зібралися Миколу (позивний “Фрост”, прізвище наразі невідоме) та Костянтина Нікітенко (“Фокс”).

За даними джерела УП у розвідці, їх вивезли з колонії у невідомому напрямку.

Окупанти повідомляють різні версії – одні пишуть, що бійців засудили ще 9 липня, інші – що суд лише відбудеться у майбутньому.

Про причини також повідомляються різні версії – спочатку писали, що “азовці” нібито обстрілювали мирних жителів у Маріуполі, пізніше – що напали на конвой із пораненими окупантами. Водночас ​жодних доказів та подробиць не повідомляють.

Безпосередньо перед “судом” бойовики 8 липня скасували “мораторій на смертну кару”.

Нагадаємо, українські захисники Маріуполя, яких у травні вивезли з території “Азовсталі”, перебували у колонії в Донецькій області. Джерела УП в українській владі твердили, що в Оленівці перебуває 2 449 українських військовослужбовців як полонені.

Вихід захисників Маріуполя на підконтрольну росіянам територію відбувався 16-20 травня. За твердженням російської сторони, з підземель “Азовсталі” вийшли 2 439 бійців. Представники “Червоного хреста” реєстрували українських захисників як військовополонених.

19 червня російські ЗМІ повідомили, що командирів полку “Азов” вивезли з окупованої території Донеччини в росію для “слідчих дій”. Перед цим командир полку Нацгвардії “Азов” Денис Прокопенко передав посадові обов’язки майору Микиті Надточію.

29 червня в рамках найбільшого з 24 лютого обміну полоненими Україна повернула 144 військових, з яких 95 захисників “Азовсталі”.