Понеділок, 29 Травня

Океан Ельзи святкує 26 років. 10 цікавих фактів до дня народження

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Сьогодні, 12 жовтня, найпопулярнішому гурту України та одному з найкращих, на думку публіки та критиків, рок-колективів Східної Європи виповнюється 22 роки.

Саме в цей день 1994 року, як прийнято вважати, Денис Глінін, Павло Гудімов та Юрій Хусточка створили нову групу, а беззмінним лідером «океанів» став Святослав Вакарчук.

1. Офіційною датою заснування групи “Океан Ельзи” вважається 12 жовтня 1994 року.

2. “Клан Тиші” – назва колективу, в якому грав кістяк майбутнього “ОЕ”. До речі, всі учасники першого складу “Океану Ельзи” – Вакарчук, Гудімов, Глінін та Хусточка – не мали музичної освіти.

Втім, Вакарчук є кандидатом фізико-математичних наук, Гудімов закінчив Український державний лісотехнічний університет за спеціальністю “садово-паркове господарство”, Глінін вивчився у Львівському політехнічному університеті на економіста-енергетика, а Хусточка випустився із Львівського торгово-економічного інституту зі спеціальністю “фінанси та кредит”.

3. Перший офіційний виступ в історії групи відбувся 12 січня 1995  перед Львівським оперним театром, де зібралося 7 тисяч глядачів відбувся перший виступ «океанів». Тоді ж ОЕ вперше з’явилися на ТВ — у програмі «Дека».

4. $60 – саме таким був перший гонорар колективу за 2,5 години концерту у Львові.

5. Пісня “Там, де нас нема” була записана у ніч на Різдво 6-7 січня 1998 року. Бек-вокал записували усі, хто був присутній у студії – від музикантів до сторожа.

6. Альбом “Суперсиметрія”, що побачив світ у 2003 році, вперше в історії України став двічі платиновим.

7. Фронтмен групи Святослав Вакарчук став Послом української культури. Вперше в історії України таке звання отримав рок-музикант.

8. Протягом 25 місяців група “Океан Ельзи” не давала концерти (з червня 2007-го по липень 2009-го) – у цей час Вакарчук був депутатом ВРУ.

9. “Океан Ельзи”, за словами Вакарчука, ніколи не братиме участі у заходах, де учасники змагаються за місця (таких як “Євробачення”). Такий принцип гурт ухвалив ще на початку існування, після розчарування на одному з фестивалів, де “ОЕ” посів лише друге місце, лідирував від початку аж до виступу останнього колективу – який і переміг.

10. Теми пісень ОЕ звучать у першому українському анімаційному мультсеріалі “Лис Микита” і в дитячому фільмі “Прикольна казка”.