Офіційний сайт польської столиці отримає україномовну версію

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Варшава й надалі залишається одним з найпопулярніших напрямків українців у Польщі. За неофіційними підрахунками на теренах польської столиці може перебувати навіть кількасот тисяч громадян України, котрі там проживають і працюють – написала одна з депутатів міської ради Варшави й зазначила, що такі особи повинні мати можливість отримувати інформацію про діяльність мерії. Про це повідомляє сайт Наша Польща.

Нобхідністю інформувати українців рідною мовою перейнялася Ренета Невітецька (Reneta Niewitecka) з Громадянської Платформи. Вона нагадала, що офіційна сторінка мерії вже перекладається англійською.

«Не вистарчає української версії сайту, адже найбільше іноземців серед мешканців Варшави походять власне з України» – зазначила депутат.

З відповіддю не забарився мер Варшави Рафал Тшасковські (Rafał Trzaskowski).

«Під час роботи над змінами інтернет-сторінки, серед іншого, розглядається можливість подання українською мовою інформації, яка буде корисна громадянам України, котрі перебувають на теренах Варшави не з туристичною метою» – наголосив мер міста, однак не уточнив коли таке рішення буде запроваджене в життя.

Водночас переклад сторінки англійською мовою мер пояснив рішенням міських обранців, які в такий спосіб хотіли заохотити туристів і потенційних інвесторів.

Переклад офіційної сторінки українською стало б черговим кроком на зустріч українцям. Як ми повідомляли раніше, управління міського транспорту позитивно відреагувало на звернення бурмістра району Воля і запровадило в білетоматах цілого міста українську мову. Бурмістр Кшиштоф Стржалковській звернувся з такою пропозицією ще наприкінці минулого року, аргументувавши це тим, що у Варшаві мешкають десятки тисяч українців, які в столиці Польщі навчаються, працюють і сплачують податки.