Україна почне відновлювати повітряне сполучення з аеропорту “Бориспіль”, коли це стане можливим із питань безпеки. Про це сказав заступник керівника Офісу президента Андрій Сибіга на зустрічі з іноземними послами, під час якої на території аеропорту обговорювалися питання останнього пункту “формули миру” України, а саме – фіксація закінчення війни.
Міжнародний аеропорт “Бориспіль” – найбільші повітряні ворота України. Він перестав працювати о третій годині ночі 24 лютого 2022 року, коли звідти вилетів останній пасажирський літак.
Сибіга сказав, що “Бориспіль” став першим об’єктом, який закрили через початок війни, і буде першим об’єктом, який відкриють, щойно дозволить безпекова ситуація.
“Це повернення до елементів миру можливе тому, що Україна стала сильнішою. Тепер ми здатні забезпечити безпеку цього об’єкта. Завдяки нашим Силам оборони й нашим друзям – вашим країнам. І я впевнений: символічні посадкові талони, які ви отримали на вході, скоро стануть справжніми”, – сказав він.
15 листопада керівник Офісу президента Андрій Єрмак під час поїздки до США анонсував відновлення цивільних польотів ще до закінчення війни за умови посилення української протиповітряної оборони.
Чутки про можливе відновлення польотів були й раніше, але тоді йшлося про якийсь з аеропортів на заході України – насамперед в Ужгороді, де злітно-посадкова смуга розташована впритул до словацького кордону, і літак одразу після зльоту потрапляє у повітряний простір країни-члена НАТО.
У листопаді 2023 року аеропорт “Бориспіль” та американська інфраструктурна консалтингова компанія Аecom підписали меморандум, який передбачає відновлення й модернізацію інфраструктури аеропорту й авіаційного сектору України загалом.
Мер Львова Андрій Садовий сподівається, що у 2024 році Львів матиме авіасполучення зі світом.
За його словами, кілька місяців тому відбулися цікаві зустрічі з колегами, які несуть відповідальність за безпеку в Ізраїлі. Вони спеціально приїхали для моніторингу ситуації з урахуванням можливості відкриття аеропортів «Львів» і «Бориспіль».
«Проаналізувавши ситуацію, вони однозначно сказали, що авіасполучення треба відкривати негайно. Бо ми втрачаємо дуже багато можливостей. І якщо ми не відновимо авіасполучення у 2024 році, узагалі втратимо його.
Вони наводили приклад Ізраїлю. Коли свого часу ухвалили політичне рішення про аеропорт «Бен Гуріон» і військові виконали його. До речі, в Ізраїлі подібна ситуація до Львова. Позаяк Тель-Авів має 30 кілометрів до безпечної зони — до моря. Так само Львів має 30 кілометрів до безпечної зони — кордону з ЄС. Час підльоту складає лише три-чотири хвилини», – зазначив мер.