Понеділок, 4 Березня

Один з найбільших готелів Львова перейде у власність російському політику

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Антимонопольний комітет України ухвалив рішення та дозволив чотиризірковому туристично-готельному комплексу «Дністер», що біля парку ім. Івана Франка, перейти у володіння кіпрській компанії Pumori Enterprises Investments Ltd, яку пов’язують із російським політиком Олєксандром Бабаковим.

«Надано дозвіл компанії Pumori Enterprises Investments Ltd (м. Нікосія, Кіпр) на придбання акцій ПрАТ Туристично-готельний комплексом «Дністер» (м. Львів, Україна), що забезпечує перевищення 50 відсотків голосів у вищому органі управління товариства», – йдеться у повідомленні АМКУ.

У 2012 році Pumori придбала 50,51% акцій «Дністра». Зазначимо, що Pumori Enterprises Investments Ltd пов’язують із групою VS Energy члена Ради Федерації РФ Олександра Бабакова і російських бізнесменів Євгена Гинера, Михайла Воєводіна і Сергія Шаповалова.

Олександр Бабаков голосував за анексію Криму. Він перебуває під санкціями США і Євросоюзу, а з травня 2018 року – в українському санкційному списку. Йому мали б заборонити брати участь у приватизації, оренді державного майна.

Як йдеться в повідомленні неурядової платформи «Ліга антитрасту», АМКУ під час розгляду питання щодо готелю «Дністер» мав приділити увагу ідентифікації реальних кінцевих бенефіціарів компанії-покупця та походженню коштів на купівлю готелю, зокрема в частині дотримання санкційного законодавства.

«Згідно з чинним українським законодавством, АМКУ, розглядаючи такі питання, має встановити, хто є реальним покупцем, звідки гроші на придбання та не надавати дозвіл, якщо він суперечитиме законодавству про санкції», – повідомили експерти платформи.

Алєксандр Бабаков з 2018 року перебуває під санкціями Ради національної безпеки та оборони України. Санкції запроваджені безстроково та передбачають блокування належних йому активів, запобігання виведенню капіталів за межі України, а також заборону участі у приватизації та оренді державного майна.

Наразі АМКУ не оприлюднив інформації про те, чи досліджували зв’язок між Pumori Enterprises Investments Ltd та Бабаковим і його бізнесовими партнерами.

VS Energy нині також володіє п’ятьма українськими обленерго. Торік, попри санкції, ця афілійована з росіянами компанія продала бізнесменові Рінату Ахметову «Київобленерго» і «Одесаобленерго». Сам Бабаков відкидав твердження про те, що володіє українськими обленерго.

Готель «Дністер» розташований поряд із парком імені Івана Франка, неподалік від історичного центру міста, на вулиці Матейка, 6. Його збудували у 1982 році за проєктом Ярослава Мастила. Його будували як державний готель. Нині він перебуває у приватній власності.