Понеділок, 24 Червня

Одну з площ у Відні хочуть перейменувати на площу України

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Громада церкви святої Варвари Української Греко Католицької Церкви у столиці Австрії (Відні) збирає підписи під петицією про те, щоб площу перед храмом, що належить греко-католикам вже 245 років, назвали площею України (Ukraineplatz). Про це ідеться на сторінці святині у Фейсбуці.

Парох церкви святої Варвари у Відні отець Тарас Шагала розповідає, що у 2020 році виповнюється 245 років відколи імператриця Марія Терезія передала церкву для користування греко-католикам – тоді до столиці Австрії прибули перші українські студенти-теологи з Галичини.

«Протягом наступних 245 років наша церква та площа поруч з нею була та залишається центром релігійного, національного та культурного життя українців у Австрії.

Напевно, немає жодного українця, який би не відчував себе тут, як вдома. В результаті перебудови будівлі, в яку інтегровано нашу церкву, та після проведеного серед жителів мікрорайону голосування, вже незабаром перед церквою виникне площа закрита для руху автотранспорту», – говорить парох.

Саме цю площу, що дотепер не мала назви, і пропонують назвати площею України.

«Минулого року наша громада за підтримки посла України в Австрії, пана Олександра Щерби, та деяких місцевих політиків, звернулася до голови першого району Відня з таким проханням назвати. Питання було прийнято до розгляду», – каже священник.

А тепер українці у Відні розпочали збір підписів під відповідною петицією, що найближчим часом планують передати федеральному канцлеру Австрії Себастіану Курцу.

“Коли я вперше потрапила до Відня в 2001 році, поцікавилася, чи є там українська церква. Так вперше її відвідала і зустріла там багато наших чудових людей. Це магічне намолене місце з чудовою аурою…Це була б подія сторіччя, якщо б цю площу назвали на честь України!”, – поділилась українка в коментарях під дописом.

Підписати петицію можна буде щонеділі у приміщенні парафіяльного залу церкви святої Варвари (Postgasse 8, 1010 Wien) від 10:00 до 14:00.