Середа, 22 Травня

Облрада Львівщини визнала незадовільною роботу Кабміну щодо Covid-19

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

22 вересня на сесії Львівської облради депутати визнали незадовільною роботу Кабінету міністрів в напрямку боротьби з гострою респіраторною хворобою, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 та її наслідками. Це рішення підтримав 51 депутат.

За словами голови Львівської обласної ради Олександра Ганущина, Львівська область не отримала жодних коштів із державного бюджету, передбачених Верховною Радою на боротьбу із коронавірусом.

“Маємо всі наші можливості за увесь цей час боротьби з коронавірусом – 393 млн грн, з яких касові видатки з обласного бюджету – 120 млн грн. Тобто, з 66 млрд грн так званого “ковідного фонду” державного бюджету – наша область нічого не отримала. А за підрахунками, Львівщина мала б отримати 4,6 млрд грн” – заявив Ганущин.

Він пояснив, що станом на сьогодні усі медичні заклади Львівщини, які приймають пацієнтів із коронавірусом, фінансуються виключно за рахунок обласного бюджету.

Директор департаменту охорони здоров’я ЛОДА Орест Чемерис зазначив, що на боротьбу з коронавірусною інфекцією з обласного бюджету було виділено понад 147 млн грн. Також посадовець уточнив, що усі медичні заклади, що лікують хворих на коронавірус, заключили 65 угод з Національної службою здоров’я України. Сума, яка передбачена угодами з НЗСУ, становить 558,7 млн грн. Втім станом на 21 вересня профінансовано 321 млн грн, тобто на 57,5%.

Заступник голови облдержадміністрації Іван Собко зазначив, що на сьогодні є проблематика недофінансування дороговартісних антибіотиків в обласній інфекційній лікарні і в Центрі легеневого здоров’я.

«Ми на це звертали увагу керівництва НЗСУ, просили переглянути пакти і додати коефіцієнт, яки би дав можливість лікарням третього рівня, тобто ковідним, отримувати більше коштів на медикаменти», – додав він.