Новий український морський дрон підбив у Чорному морі російський ракетний корабель “Самум”

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Український морський дрон у четвер 14 вересня підбив російський ракетний корабель “Самум”. Про це розповіли співрозмовники УП в СБУ.

За інформацією джерел, морський дрон СБУ “Морський малюк” влучив по ракетному кораблю “Самум” недалеко від входу у Севастопольську бухту.

“Малюк” влучив у задню праву частину судна, завдавши значних пошкоджень, через що корабель втратив хід.

Джерела стверджують, що росіянам довелося відбуксирувати “Самум” на ремонт “із великим диферентом на корму і креном на правий борт”.
Для цієї атаки СБУ використала експериментальний зразок морського дрону, який здатен працювати в шторм, ховаючись від виявлення за високими хвилями. Під час спецоперації висота хвиль сягала 1,5 – 2 м.

Нагадаємо, Міноборони рф 14 вересня повідомило про спробу ЗСУ атакувати безекіпажним катером 14 вересня ракетний корабель “Самум”. Росіяни заявили, що атака була “безуспішна”.

У серпні голова СБУ Василь Малюк розповів, що виготовлення морських надводних дронів, які Україна успішно використовувала для атаки на Кримський міст та російські кораблі, налагодили на території країни на одному з підземних виробництв.

Морські дрони, які пошкодили Кримський міст у липні 2023 року, були названі “SeaBaby” (“Морський малюк”).