П’ятниця, 3 Травня

Новий міністр освіти України підтримує скорочення кількості предметів у школах

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Міністр освіти та науки України Оксен Лісовий розповів, які, на його думку, потрібні зміни в навчальному процесі. Зокрема, він заявив, що підтримує зменшення кількості предметів у школах. Про це він сказав в етері програми Сніданок з 1+1 у четвер, 13 квітня.

«Кількість предметів у школі має бути раціональною, і вона має бути не збільшена, а зменшена», — заявив Лісовий, коментуючи можливість повернення у школах початкової військової підготовки.

Також він виступив за спрощення навчання для дітей, які одночасно вчаться за кордоном та в українських школах, щоб отримати державні документи про освіту. За його словами, вони «колосально перевантажуються».

«І тут вони повинні робити якийсь вибір. Нам треба зробити це так, щоб діти його не робили. Максимально спростити їм там навчання в школах, залишивши наше бачення: залишити унікальні предмети, ураховуючи тут також складнощі синхронізації із нашими предметами», — заявив Лісовий.

Також серед своїх першочергових цілей на посаді міністра освіти він назвав:

  • офлайн-навчання для якомога більшої кількості дітей та його якісна організація там, де очно вчитися неможливо;
  • максимальну цифровізацію системи освіти, зокрема для відкритої роботи з донорами в умовах відбудови України;
  • модернізацію та трансформацію системи професійної освіти.

Освітній омбудсмен Сергій Горбачов прокоментував питання щодо зменшення кількості предметів у школах України. За його словами, потрібно дбати не про предмети, а про рівень освіти дітей — «не тотожні речі». Про це він написав у Facebook у середу, 19 квітня.

За словами Горбачова, палкі дискусії тривають, оскільки після переформатування змісту освіти багатьом доведеться «серйозно перенавчатися та опановувати нові методики викладання». Це подобається не всім, але зробити доведеться, каже він.

«Шкільний предмет — то дещо штучно виокремлена в інтересах організації освітнього процесу частина змісту освіти. Для нас же головним мають бути не „предмети“, а які знання та компетентності отримають наші діти в результаті здобуття освіти[…] Треба вчити тому, що їм дійсно потрібно у житті. І вчити зацікавлено», — наголосив освітній омбудсмен.

Він додав, що Україна має одне «з сумнівних перших місць» за кількістю предметів і водночас «посередні результати» за якістю освіти. Тому школа, за словами Горбачова, має бути тим місцем, де діти з бажанням розвиватимуться та отримуватимуть нові знання, «потрібні в реальному житті людини».

Раніше скорочення предметів у школах підтримав міністр освіти та науки Оксен Лісовий. За його словами, кільксть має бути «раціональною» — не збільшена, а зменшена. Зокрема, він аргументував це надмірним навантаженням на дітей та запропонував у Facebook ділитися своїми думками щодо цього питання.