Новим президентом Чехії став “проукраїнський” генерал у відставці: що відомо про Петра Павела

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Петр Павел займав посаду начальника Генштабу чеської армії та активно підтримував військову допомогу Україні.

На президентських виборах у Чехії, за даними підрахунку усіх голосів, переміг 61-річний генерал у відставці Петр Павел, який займав посаду начальника Генштабу чеської армії та активно підтримував військову допомогу Україні.

Як повідомляє “Радіо Прага”, Петр Павел набрав 56,3%, а його конкурент Андрей Бабіш має менше 44%, пише ТСН.

Після першого туру виборів в обидвох кандидатів була майже однакова кількість голосів виборців.

Під час виборчих перегонів Павел виступав за найактивнішу підтримку України зброєю, а його конкурент, 68-річний мільярдер Бабіш, який обіймав посаду прем’єр-міністра з 2017 по 2021 рік, переконував, що миру треба досягти перемовинами з Путіним.

Усі кандидати, які в першому турі голосування фінішували у п’ятірці, підтримали саме “проукраїнського” Павела, що забезпечило йому впевнену перемогу.

Кампанія між двома турами голосування була бурхливою, з хвилею дезінформації проти Павела та погрозами смерті Бабішу та його родині.

Андрей Бабіш уже визнав поразку на виборах і привітав Павела. Він побажав йому бути президентом усіх громадян, сприймати їхні проблеми та боротися за чеські інтереси.

З перемогою на президентських виборах Петра Павела привітала президентка сусідньої Словаччини Зузана Чапутова.

“Разом з вами перемогла надія, що порядність і правдивість можуть бути силою”, – написала вона.

Петр Павел замінить Мілоша Земана, суперечливого політика, який підтримував тісні зв’язки з Москвою перед тим, як зробити поворот під час російського вторгнення в Україну.

Хоча чеський президент має переважно представницькі функції, однак саме він призначає уряд і конституційних суддів, а також є командувачем збройних сил.