П’ятниця, 24 Травня

Новим прем’єр-міністром України став львів’янин Денис Шмигаль

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Верховна Рада України 4 березня підтримала призначення віце-прем’єр-міністра – міністра розвитку громад і територій львів’янина Дениса Шмигаля новим прем’єр-міністром України за поданням президента Володимира Зеленського.

За відповідне рішення проголосував 291 депутат, зокрема 242 представники фракції «Слуга народу», 18 депутатів групи «За майбутнє», 17 депутатів з групи «Довіра» та 14 позафракційних нардепів. Фракції «Опозиційна платформа – За життя», «Європейська солідарність», «Батьківщина» та «Голос» кандидатуру нового прем’єра не підтримали.

Його цілі та цілі Уряду:

  • Посилення економічного блоку, що має забезпечити зростання промисловості й аграрного сектору,
  • продовження реформи децентралізації та проектів «Велике будівництво»,
  • доступні кредити для малого бізнесу й іпотечні кредити для населення,
  • а також завершення війни на Донбасі та повернення Криму.

Крім того, Денис Шмигаль вважає за потрібне переглянути бюджет на 2020 рік, збільшити соціальні виплати населенню, у той же час зменшивши розміри зарплат і премій для посадовців, а також погасити заборгованість перед шахтарями. Окремо новий прем’єр-міністр відзначив важливість достатнього медичного забезпечення та вчасного і повного інформування населення у зв’язку із загрозою коронавірусу Covid-2019.

За відповідне рішення проголосували 277 депутатів, серед яких не було жодного представника фракцій «Опозиційна платформа – За життя», «Європейська солідарність», «Батьківщина» та «Голос». До голосування більшість депутатів, які не входять до монобільшості, зауважували, що не збираються голосувати за новий список міністрів, оскільки він складався поспіхом та голосується пакетом. Зокрема, депутати фракції «Голос» взагалі відмовилися голосувати за запропонований Шмигалем склад Кабміну пакетом і покинули залу засідання.

Біографія Шмигаля:

Денис Шмигаль – 44-річний львів’янин, науковець та громадсько-політичний діяч. Закінчив Львівську політехніку, інженер-економіст (1997). Навчався і стажувався за кордоном.

2000-х роках займався бізнесом. Працював керівником департаменту економіки, інвестицій, промисловості та торгівлі Львівської облдержадміністрації (2009—2011), заступником обласного управління Фіскальної служби, віце-президентом компанії «Львівхолод» (від 2014).

З січня 2018 року був директором Бурштинської ТЕС, що належить українському олігарху Рінату Ахметову. До цього обіймав посаду голови департаменту економічного розвитку, торгівлі та промисловості Львівської ОДА, був заступником начальника ГУ Міндоходів у Львівській області.

У 2014 році невдало балотувався у народні депутати Верховної Ради по виборчому округу №121 (Львівська область) як самовисуванець. У 2015 році також балотувався до Львівської облради від партії «Народний контроль».

У червні 2019 року Денис Шмигаль був одним з трьох кандидатів на посаду голови Львівської ОДА, проте натомість 2 серпня 2019 року очолив Івано-Франківську ОДА. З 5 лютого був віце-прем’єр-міністром – міністром розвитку громад і територій й замінив на посаді міністра Альону Бабак.