Середа, 18 Вересня

Новий гірськолижний курорт будують у Славському: інвестори та перспективи

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

На території об’єднаної територіальної громади Славське побудують новий гірськолижний курорт. Факти ICTV дізнались, що саме планують збудувати, хто інвестуватиме в проект та які в нього перспективи.

Гірськолижний курорт Славське – один з популярних напрямків відпочинку серед українців. За радянських часів Славське – одна з головних баз збірної СРСР з гірських лиж. Тут проводилися міжнародні змагання зі швидкісного спуску. Саме тоді, у середині 70-х минулого століття, на курорті відкрились перші підйомники та з’явились лижні школи. Зважаючи на вдале місце розташування та розвинену інфраструктуру, курорт приваблює інвесторів, які готові вкладати гроші в його розбудову.

Факти ICTV поговорили з головою Славської об’єднаної територіальної громади Володимиром Бегою, щоб дізнатись, хто є інвестором нового курорту та коли планується його будівництво.

Пан Володимир зазначає, що з одного боку курорт буде альтернативою Буковелю, але між ними не буде змагання за туриста. Це різні концепції. Славське, на думку Беги, має краще географічне розташування:

По-перше, селище знаходяться за 130 км від Львова. По-друге, фактично, воно розміщене на стику трьох областей – Львівської, Закарпатської та Івано-Франківської. На відміну від Буковелю, Славське має залізничну станцію, через яку курорт має пряме сполучення з Києвом, Одесою, Дніпром та Харковом. Курсують також чотири потяги міжнародного сполучення.

Інвестором виступає компанія ОККО-РІТЕЙЛ, яка зайшла в Славське два роки тому і платить податки в місцевий бюджет. Однак, вони не збираються будувати готелі:

ОККО-РІТЕЙЛ планує побудувати витяги та траси, зайнятись системою засніження. Офіційна сума інвестицій від 300 до 500 млн євро. Термін реалізацій проекту – від 3 до 5 років. А для будівництва готелів будемо залучати інших інвесторів.

Зараз проходить попереднє обстеження земель. Розробляється стратегічний план розвитку майбутнього курорту, аби розуміти, де і що будувати:

На 2018 рік заплановані паперові роботи – технічна документація, затвердження і вирішення земельних питань, плани витягів. Якщо все буде – в 2019 році почнеться будівництво.

За попередніми розрахунками планується збудувати до 65 км трас.

Основний курорт буде розміщуватись на г. Чорна Ріпа (с. Верхня Рожанка), що знаходиться біля г. Високий Верх. Другий етап будівництва націлений на освоєння гори Тростян.

– Найближчим часом зміни відбудуться і у Славському. Зокрема, планується побудувати комбіновану вело – і пішохідну доріжки від вокзалу до готельного комплексу Захар Беркут, а також встановити вуличне освітлення.

Факти ICTV поспілкувались з головою Львівської ОДА Олегом Синюткою та дізнались, чому ця область приваблює інвесторів.

Синютка зазначає, що останнім часом туристична галузь в області розвивається швидкими темпами:

За минулий рік туристичний збір виріс на 23,5%. Туристична галузь – одна із базових в Львівській області. З одного боку, це динаміка та розвиток регіону, а з іншого – зайнятість людей.

Крім цього, в регіоні активно розбудовується інфраструктура. Зокрема, була відремонтована дорога до гірськолижного курорту Славське:

Минулого року відремонтували 600 км доріг. Третя частина з них знаходиться на території гірської частини. Для нас було важливо зберегти трасу М06 (Київ – Чоп), від неї ми зробили відгалуження до Славська. Інша важлива дорога – Старий Самбір – Турка – це альтернативний вихід на Закарпаття. Між ними ми зробили перемичку в 30 км.

Головним недоліком Буковелю є незручність пересування. Голова ОДА запевняє, що на новому курорті Славська такого не буде:

У Буковелі будували все хаотично і це далося їм взнаки. Ми хочемо зробити з цього висновок. У наших інвесторів правильні майстер-плани.

Лілія Ященко.