Понеділок, 24 Червня

Новий автобан удвічі скоротить подорож від Львова до Одеси

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

У Мінтрансі кажуть, що по трасі «Гданськ- Одеса», яку уже почали будувати за кошти бюджету, шлях зі Львова до Одеси можна займе 5,5 години замість теперішніх 9 годин.

Проект автобану “Гданськ- Одеса”, який пролягатиме від Польщі через Львівщину, Тернопільщину, Хмельницьку та Вінницьку області і закінчиться на узбережжі Чорного моря, Мінтранс називає інфраструктурним проектом №1. Про це в ефірі телеканалу «112 Україна» заявив заступник міністра Віктор Довгань, передає Твоє Місто.

За його словами, по новій дорозі зі Львова до Одеси і навпаки можна буде доїхати за 5,5 години, а не за 9 годин. Віктор Довгань підкреслив, що це буде дорога на 4 смуги.

Чиновник розповів, що європейські структури, до яких звернулася за партнерством Україна, поки нічого не відповіли щодо участі в цьому проекті. Відтак за кошти державного бюджету дорожники почали робити деякі ділянки самі. Зокрема, зараз зроблено майже 100 км дороги на Вінниччині, вартість яких – 700 млн грн.

Водночас замміністра визнав, що без зовнішньої підтримки цей проект поки непідйомний – загальна довжина дороги 1200 км, а вартість – 1,8 млрд євро.

Віктор Довгань розповів, що зараз питання фінансів для будівництва цієї автотраси вирішується на політичному рівні.

«Зараз переговори тривають на політичному рівні, щоби ці кошти включили в «план Маршала» як допомога Україні. У якості кредиту ми їх просто не потягнемо» — зазначив Віктор Довгань.