Вівторок, 28 Травня

Нові норми ручної поклажі МАУ: преса, не упакована в сумку, має оплачуватися додатково

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Нові норми діятимуть для пасажирів, які придбали квитки з 1 листопада 2018 року для подорожі з 15 січня 2019 року

Авіакомпанія Міжнародні авіалінії України оголосила про суттєві зміни в правилах перевезення ручної поклажі на власних рейсах, розповідає Lowcostavia з посиланням на сайт компанії МАУ.

Ці зміни стосуються в першу чергу пасажирів, що купують квитки за безбагажними тарифами. Нові зміни будуть діяти на квитки, що куплені після 00:01 1 листопада 2018 року.

Зміни в правилах перевезення ручної поклажі на рейсах МАУ з 15 січня 2019 року:

  • безкоштовно – лише один великий предмет ручної поклажі розмірами до 55х40х20 см
  • будь-які додаткові речі, як наприклад, ноутбук, фотоапарат, товари “duty free” тощо, повинні бути розміщені всередині великої ручної поклажі
  • зміни стосуються всіх бронювань за безбагажними тарифами, що здійснені з 1 листопада 2018 року на рейси після 15 січня 2019 року
  • додаткове місце ручної поклажі вагою до 5 кг та розмірами до 40х30х10см буде коштувати 15 EUR

Зауважте, що для пасажирів, які купуватимуть квитки за тарифом, який передбачає перевезення зареєстрованого багажу (1PC), а також для пасажирів бізнес-класу – правила залишаються незмінними і додатково до реєстрованого багажу можна безкоштовно взяти 2 предмети ручної поклажі – один до 55х40х20 см і другий – до 40х30×10 см.

Що конкретно змінилося в правилах перевезення ручної поклажі?

Старі правила для безбагажних тарифів (“Тільки ручна поклажа” чи “Лоукост”):

  • велика ручна поклажа – безкоштовно
  • дамська або чоловіча сумка, фотоапарат, ноутбук, товари дьюті фрі – безкоштовно

Нові правила для бронювань з 1 листопада за безбагажними тарифами, що почнуть діяти з 15 січня:

  • велика ручна поклажа – безкоштовно
  • дамська або чоловіча сумка, фотоапарат, ноутбук, товари дьюті фрі – за додаткову плату 15 EUR

Отже, якщо у вас вже є куплені квитки МАУ за безбагажним тарифом (“Тільки ручна поклажа” чи “Лоукост”) до 1 листопада 2018 року, то для вас будуть діяти старі правила, згідно з якими ви можете безкоштовно перевозити велику ручну поклажу, а також, додатково ноутбук, фотоапарат, товари “duty free” тощо.

Якщо ж ви придбаєте квитки за безбагажним тарифом після 00:01 1 листопада 2018 року, то безкоштовно зможете перевозити лише велику ручну поклажу, а за додаткові предмети доведеться доплачувати або розміщувати їх всередині великої.

Скільки буде коштувати перевезення другого предмету ручної поклажі для безбагажних тарифів?

Понад норму безкоштовного перевезення ручної поклажі, встановленої відповідно до придбаного тарифу та класу обслуговування, пасажир має право на перевезення тільки одного додаткового місця ручної поклажі вагою до 5 кг та розмірами до 40х30х10 (см) після оплати встановленого авіакомпанією МАУ збору.

Збір за перевезення понаднормової ручної поклажі по всьому маршруту слідування в один бік становить 15 EUR. Здійснити оплату можна з 15 січня 2019 в аеропорту відправлення.

УВАГА! Речі пасажирів, включаючи трансферних, які перевищують норму безкоштовного перевезення ручної поклажі згідно з придбаним тарифом та класом обслуговування та/або за перевезення яких пасажиром не сплачено встановлений авіакомпанією МАУ збір за перевезення понаднормової ручної поклажі, можуть бути прийняті до перевезення виключно як зареєстрований багаж за правилами і тарифами, встановленими авіакомпанією МАУ для перевезення зареєстрованого багажу.

Нові правила перевезення ручної поклажі діють для пасажирів, які придбали перевезення починаючи з 00:01 1 листопада 2018 року з датою вильоту починаючи з 15 січня 2019 року.

Детальні нові норми безкоштовного перевезення ручної поклажі

На рейсах авіакомпанії МАУ для пасажирів, які придбали перевезення починаючи з 00.00 UTC 01 листопада 2018 року з датою вильоту починаючи з 15 січня 2019 року

© http://lowcostavia.com.ua

Винятки для пасажирів з дітьми та з обмеженими можливостями

На всіх рейсах МАУ, незалежно від норм безкоштовного перевезення ручної поклажі додатково дозволяється безкоштовно перевозити в пасажирському салоні:

Усі пасажири – 1 одиниця сезонного верхнього одягу та 1 парасоля

Пасажири с немовлятами (до 2-х років) – 1 дорожня сумка на кожне немовля, що містить одяг, туалетне приладдя, легкі іграшки та спеціальне дитяче харчування, яке може знадобитися під час польоту. Розміри цієї сумки не повинні перевищувати 55x40x20 cм, вага до 5 кг.

Пасажири з обмеженими фізичними можливостями – Засоби для переміщення: 1 тростина або 1 пара милиць, або 1 ходунки, інше допоміжне обладнання, необхідне під час польоту, призначені лікарем ліки, необхідні пасажирам на борту літака.

Детальні правила на сайті МАУ.

Отже МАУ впроваджує зміни схожі на останні нововведення від лоукостів. Ryanair i Wizz Air з 1 листопада теж дозволяють перевезення лише одного предмету ручної поклажі. Щоправда, у Ryanair розміри безкоштовної поклажі до 40х20х25 см, а у Wizz Air – до 40x30x20 см.