Німецький Вюрцбург став містом-побратимом Львова

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Німецьке місто Вюрцбург офіційно стало містом-побратимом Львова. Сьогодні мер Львова Андрій Садовий та мер Вюрцбурга Крістіан Шухардт у міській Ратуші підписали угоду про співпрацю. Вюрцбург став 19 офіційним містом-партнером Львова.

«Для мене велика честь, що разом з нами є наш товариш Крістіан, який не побоявся бути сьогодні у Львові. Наша перемога можлива завдяки співпраці з партнерами. Сьогодні маємо честь укласти партнерство між нашими двома містами. Унікальність цього моменту є в тому, що не маючи жодного партнерства, наші колеги помагали нам достатньо багато. Ми отримали підтримку у розбудові екосистеми НЕЗЛАМНІ (UNBROKEN), і це все базувалося на довірі. Тільки сильні і мужні люди в цей час є тут, з нами, в Україні.

Дуже приємно, що зараз тут, в цій залі, є наші діти, які вільно спілкуються німецькою і англійською, є депутати міської ради, є ректор Академії мистецтв. Ми багато говорили про мистецтво, ІТ, нові технології і реабілітацію. Сьогодні наша співпраця переходить у новий юридичний аспект, але вона буде такою, якою ви будете наповнювати її своєю участю і роботою», – сказав мер Львова Андрій Садовий.

«Ми підписуємо цю угоду в ім’я миру. Тому що ми з паном мером, ви і наші мешканці два роки тому навіть не могли уявити, що будемо жити в часи такої страшної війни. Зараз йдеться про те, щоб спільно перемогти у цій війні за допомогою всіх засобів, які для цього є необхідні, і з тією підтримкою, яку можуть надати партнерські європейські країни.

Коли ми з паном Андрієм говорили про те позитивне, що можна винести з цього конфлікту, то це те, що потім можна буде спільно використовувати у післявоєнній Європі. На територіальному рівні, на рівні громад ми є конкретними людьми для того, щоб шукати ту співпрацю в різних галузях – культури, медіа, в економічному розвитку. І ми за останні два дні багато говорили про такі проєкти, і підписуємо цю угоду задля блага людей у Львові і Вюрцбурзі», – зазначив мер Вюрцбурга Крістіан Шухардт.

Також Крістіан Шухардт залишив запис у Книзі почесних гостей міста Львова: «Для нас є сьогодні історичний день, тому що два міста – Львів і Вюрцбург уклали партнерство в ім’я миру і для людей».

Зазначимо, з початку повномасштабного вторгнення, Вюрцбург долучився до допомоги Львову, надавши кошти, загальною сумою 210 000 євро. Із них близько 50 000 євро було передано Львівській академії мистецтв для ремонту гуртожитків, близько 30 000 євро використано для облаштування прихистку для вимушено переміщених українців. Найбільшу частину коштів використають для підготовки проектно-кошторисної документації та експертизи для створення центру реабілітації НЕЗЛАМНІ на базі поліклініки на вул. Мазепи, 25. Приблизно 10 000 євро передано для Першого ТМО Львова для закупівлі медичного обладнання для реабілітаційного центру.

До слова, Львів має 19 міст-партнерів у різних країнах світу. Це Баня-Лука, Будапешт, Вільнюс, Вінніпег, Вроцлав, Краків, Кутаїсі, Лодзь, Люблін, Перемишль, Пловдів, Рішон Ле-Ціон, Рочдейл, Ряшів, Тбілісі, Фрайбург, Ченду, Канни та Вюрцбург.