Німеччину “дотиснули”, Україна отримає зенітні самохідні установки Gepard

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Німеччина поставить Україні зенітні самохідні установки Gepard. Це німецька зенітна самохідна установка на базі танку Leopard. Про це повідомляє німецьке оборонне відомство у своєму офіційному аккаунті у Twitter, передає Defence.

Про передачу ЗСУ Gepard Україні оголосив міністр оборони Німеччини Крістіне Ламбрехт на конференції з безпеки, яка наразі триває на військовій базі “Рамштайн” у Німеччині.

На цій конференції міністри оборони США, України та низки країн ЄС обговорюють потреби України в зброї для протистояння російським окупаційним військам.

У виданні Spiegel зауважують, що цим повідомленням про передачу зброї Україні міністр оборони Німеччини намагається пом’якшити критику, яка лунає в бік країни щодо постачання зброї – останнім часом Німеччину часто критикують за нерішучість у цьому питанні.

Скільки саме ЗСУ Gepard Німеччина планує передати Україні не повідомляється. Разом з тим, як раніше розповідав Defense Express, наразі на складах німецьких оборонних концернів знаходиться близько 50 одиниць знятих з озброєння зенітних САУ Gepard.

Нагадаємо, зенітна самохідна установка Gepard озброєна двома 35-мм автоматичними гарматами, призначена для знищення повітряних цілей на дальності до 4 км та на висоті до 3 км. Експлуатувалися з 1976 року, були виведені зі складу Бундесверу на початку 2010-х років.

За інформацією видання, міністр оборони Крістін Ламбрехт доповіла про навчання українських військових на САУ “Panzerhaubitze 2000”, які Нідерланди хочуть поставити українській армії.

Цими двома оголошеннями Ламбрехт хоче спробувати пом’якшити різку критику Німеччини щодо постачання зброї Україні, пише видання.