Німеччина не проти, щоб Польща передала танки “Leopard 2” Україні – глава МЗС

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Німеччина не заперечуватиме, якщо Польща відправить танки Leopard 2 німецького виробництва в Україну.

Про це повідомила міністр закордонних справ Німеччини Анналена Бербок в неділю в інтерв’ю французькому телебаченню LCI, повідомляє DW і журналіст LCI Даріус Рочебін у Twitter.

Деталі: Відповідаючи на запитання, що станеться, якщо Польща відправить свої танки Leopard 2 без схвалення Німеччини, Бербок сказала:

“Ми не будемо стояти на заваді. На даний момент це питання не ставилося, але якби нас запитали, ми б не стали перешкоджати”.

“Ми знаємо, наскільки важливі ці танки, і саме тому ми обговорюємо це зараз з нашими партнерами… Ми повинні переконатися, що життя людей будуть врятовані, а територія України звільнена”, – додала вона.

Журналіст перепитав, чи вірно зрозумів, що Німеччина не буде заперечувати, якщо Польща відправить танки Leopard 2 в Україну. “Ви мене правильно зрозуміли”, – відповіла Бербок.

Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус заявив, що західні союзники поки не дійшли згоди щодо надання Україні основних бойових танків Leopard 2 на зустрічі у форматі “Рамштайн” 20 січня, але він доручив підготуватися своєму міністерству до “дня, який, можливо, настане”.

Частина німецьких політиків закликали уряд принаймні надати дозвіл на передачу Україні “Леопардів” іншим країнам, які вже готові це зробити, а кількасот людей організували у Берліні мітинг за надання танків Україні.