Середа, 17 Квітня

Неподалік Львова археологи знайшли поховання часів Римської імперії

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Неподалік Львова у місті Буськ, на урочищі Коротка Сторона, археологи виявили древні поховання, які можуть бути могильником давньоримського часу – Черняхівської культури.

Про це повідомили на сторінці Краєзнавчого музею Буська у Фейсбуці.

«На урочищі Коротка Сторона (вул. Б.Хмельницького) розпочала роботу спільна наукова експедиція Інституту археології ЛНУ імені Івана Франка та Карпатського відділення Інституту геофізики НАН України», – йдеться у повідомленні.

Територію планують дослідити трьома методами: георадаром, біолокатором і приладом для вимірювання електромагнітних полів.

Фото Краєзнавчий музей міста Буська

Фото Краєзнавчий музей міста Буська

Попри те, що у Буську впродовж останніх 20 років діє постійна археологічна експедиція Інституту археології Львівського національного університету ім. Івана Франка, системно вивчено тільки незначну частину території міста, а першовідкривачами археологічних пам’яток і об’єктів часто несвідомо стають місцеві мешканці, яких зацікавлюють речі, які вони піднімають із землі.

Наприкінці минулого тижня мешканець одного із буських передмість під час земляних робіт на присадибній ділянці на глибині більше одного метра у шарі піску натрапив на скупчення людських кісток, після чого припинив роботу і повідомив про знахідку місцевим краєзнавцям.

За попередніми припущеннями, поховання дівчинки віком 10-12 років датується ІІ-ІV ст. н. е. і може бути частиною більшого могильника спільноти, яка заселяла територію міста майже 2 тисячі років тому (т. зв. “поля поховань” черняхівської культури).

Стан на 375 рік

Біля поховання знайдено і супутній інвентар: скляне прясло із хвилястими візерунками, залізну фібулу і пряжку. Усі матеріали буде передано для подальшого вивчення та ідентифікації фахівцям з Інституту археології Львівського університету, які у майбутньому планують провести розвідкові дослідження території імовірного могильника.

З об’єктивних причин місце знахідки та імені господаря поки не розголошуємо, аби убезпечити його від “чорних археологів” та скарбошукачів.