Неочікуваний союзник: Саудівська Аравія виділяє Україні 400 мільйонів доларів допомоги

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

У неділю, 26 лютого до України з візитом прибув міністр закордонних справ Королівства Саудівська Аравія. Президент України Володимир Зеленський зустрівся з принцом Фейсалом бін Фарханом Аль Саудом, пише 24 Канал.

Саудівська Аравія виступає за зменшення гостроти бойових дій у війні між Росією та Україною. Ба більше, країна вимагає врегулювання збройного конфлікту під егідою ООН на принципах поваги до міжнародного права.

Це перший офіційний візит очільника МЗС Королівства в Україну з часу встановлення дипломатичних відносин. Розраховую на те, що він надасть нового імпульсу для подальшої активізації нашого взаємовигідного діалогу, – зазначив глава України.

Своєю чергою, бін Фархан Аль Сауд розповів, що розмова з Зеленським пройшла дуже плідно.

“Між нашими країнами існує давня дружба, але, звичайно, ми зосередилися на проблемах війни та шляхах її врегулювання. Королівство Саудівська Аравія хотіло б зробити все можливе для того, щоб зменшити гостроту бойових дій. Як відомо, будь-яка війна закінчується діалогом та столом переговорів”, – заявив глава МЗС Саудівської Аравії.

Керівник Офісу президента Андрій Єрмак зазначив, що Україна високо цінує відчутну допомогу в гуманітарній сфері. За результатами розмови, Україна отримає допомогу від Саудівської Аравії, яка вважається найбільшою економікою Близького Сходу.

У рамках візиту в Офісі Президента були підписані два документи, що формалізували надання Україні пакету допомоги у розмірі 400 мільйонів доларів. З них 100 мільйонів доларів спрямують на гумдопомогу, а ще 300 – на нафтопродукти.

Крім того, Саудівська Аравія підтримала резолюцію ООН щодо сталого миру в Україні кілька днів тому.