Нехай щастить. Євросоюз закрив кордони для вантажівок з росії та білорусі

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Європейський союз з 16 квітня запроваджує повну заборону на перетин фурами з росії та білорусі своїх кордонів.

Євросоюз з 9 квітня заборонив ввезення та транзит нових вантажів автотранспортом з Росії та Білорусі на територію Союзу.

Це випливає з рішення Ради ЄС, опублікованого в офіційному журналі Європейського Союзу.

Вантажівки з росії та білорусі, які збиралися в’їхати до ЄС, із сьогодні не зможуть цього зробити. Починаючи з 16 квітня ЄС запроваджує повну заборону перетину фурами з росії та білорусі кордонів Євросоюзу.

Заборона « не застосовується до 16 квітня 2022 року для перевезення вантажів, яка почалася до 9 квітня 2022 року, за умови, що транспортний засіб вже знаходився на території Союзу 9 квітня 2022 року або слідує транзитом через Союз, щоб повернутися до білорусі».

Заборона Євросоюзу не поширюється на фури із поштою. Також ЄС може дозволити перевезення вантажів з рф та білорусі, якщо вона потрібна для:

  • купівлі, імпорту або транзиту в ЄС природного газу та нафти, у тому числі нафтопродуктів, а також титанової, алюмінієвої, мідної, нікелевої, паладієвої та залізної руди;
  • покупки, імпорту або транзиту в ЄС фармацевтичних, медичних, сільськогосподарських та продуктів харчування, включаючи пшеницю та добрива;
  • гуманітарних цілей;
  • дипломатичних та консульських представництв Євросоюзу та держав ЄС у Білорусі, у тому числі делегацій, посольств та місій, або міжнародних організацій у Білорусі, які користуються імунітетами відповідно до міжнародного права.