П’ятниця, 24 Травня

“Не знаю як жити”: співвласник “Альфа банку”, родом зі Львова, відреагував на санкції

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Засновник “Альфа-груп” Михайло Фрідман, який перебуває під санкціями ЄС та Великої Британії, заявив, що санкції проти російських мільярдерів введені не за адресою, оскільки бізнесмени не мають жодного впливу на керівництво країни.

Про це Фрідман заявив в інтерв’ю Bloomberg.

За словами самого мільярдера, капітал якого до санкцій був 14 млрд доларів, а після їх введення знизився до 10 млрд, у нього немає нерухомості, крім будинку в Лондоні, будинку в Москві та квартири батьків у Латвії.

Водночас він має ізраїльський паспорт, проте переїхати до Ізраїлю він не може, оскільки всі його рахунки заморожені і придбати нерухомість він не може.

Фрідман розказав, що після блокування його рахунків у Великій Британії він тепер змушений просити дозволу на “розумні” витрати – близько 2500 фунтів на місяць – і думати, як платити за побутові дрібниці, такі як прибирання.

“Може, мені варто самому прибирати в будинку? Це нормально. Коли я був студентом, я жив у маленькій кімнатці гуртожитку з чотирма хлопцями, але через 35 років це трохи несподівано”, – сказав олігарх.

“Не знаю як жити. Насправді, не знаю”, – сказав він кореспондентові.

На його думку, у ЄС не розуміють, як працює система влади в росії.

“Якщо ті, хто ухвалюють рішення в Євросоюзі, думають, що я можу піти до пана путіна і попросити зупинити війну, і це спрацює, то ми у великій біді. Це означає, що ці люди не розуміють, як працює росія. Це загроза майбутньому”, – заявив Фрідман.

Він додав, що особиста зустріч бізнесменів з президентом рф, яка відбулася 24 лютого, мало що говорить про вплив і не має бути приводом для санкцій.

“Дистанція між путіним та всіма іншими в силовій ієрархії – як між Землею та космосом. Сказати щось путіну проти війни, хто б це не був, було б самогубством”, – сказав Фрідман.

Фрідман не позбувся російських активів, бо це важко. Крім того, він відчуває емоційний зв’язок з бізнесом, який “вибудував з першої цеглинки”.

Разом з тим він визнав, що його проблеми насправді ніщо в порівнянні зі стражданнями людей в Україні.

Bloomberg нагадує, що Фрідман – один з олігархів “семибанкірщини” часів президентства Бориса Єльцина, яка мала великий вплив на політичні рішення Кремля.

Фрідман народився на заході України і прожив там перші 17 років, його батьки досі живуть у Львові. Російський Forbes оцінює його статки 15,5 млрд дол. Фрідмана вважають 11-м у списку найбагатших мешканців Британії.