Середа, 9 Жовтня

“Не розуміємо, хто вони насправді”: поляків все більше дратує російська мова серед біженців з України

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

У Польщі дослідили, як в країні змінилося ставлення до біженців з України, які виїхали через війну з росією. Для цього в Польщі протягом року провели два опитування і порівняли їх результати, повідомляє Rzeczpospolita.

Опитування провели Варшавський університет та Економіко-гуманітарний університет у Варшаві. В цілому результати опитувань показують, що позитивне ставлення поляків до українців та допомоги їм, переважно військової, практично не змінилося з початку війни.

У Польщі змінилося соціальне сприйняття біженців з України

Дослідники порівняли результати аналогічних опитувань, які проводили у квітні 2022 року та січні – 2023-го, й зафіксували різницю у ставленні поляків до українців. Йдеться про соціальне сприйняття біженців з України.

Роберт Станішевський, керівник дослідницького відділу Варшавського університету, заявив, що чверть респондентів у січні відповіло, що в них змінилося ставлення до українців за пів року.

Повідомляється, що 68% респондентів заявили, що ставлення змінилося на гірше.

Мирослав Скурка, президент Спілки українців у Польщі висловив свою думку щодо результатів опитування. На його переконання, поляків дратує, що біженці з України в основному говорять російською.

Поляки вважають її ворожою і втрачають уявлення про те, що перед ними українці.

“Перш за все, дратує іноземна мова, що нас оточує, переважно, російська, якою користуються біженці. Не мова ворога, тож ми не розуміємо хто вони насправді”, – пояснює президент Скурка.

 

Також багатьом не подобаються пережитки «руского міра», який привезли деякі українці: пристрасть до снобізму, дорогих автомобілів, недотримання заборон на зразок обмеження швидкості, паркування у неналежних місцях.

Більшість поляків підтримують військову допомогу Україні

Слід зазначити, що в порівнянні з квітнем 2022 року для поляків зменшилася значущість українського націоналізму.

У Польщі фіксують поділ у суспільстві щодо додаткової допомоги Україні. Вже більш ніж третина виступають проти додаткової допомоги Україні. Однак більшість все ще підтримує додаткову допомогу Україні – 48%.

Респонденти вважають, що Польща повинна допомагати Україні переважно у військовому плані, надаючи розвіддані, боєприпаси та зброю.