Понеділок, 20 Травня

Не могла нормально ковтати. Львівські хірурги прооперували жінку з рідкісною патологією

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

65-річна пані Віра – родом з Тернопільщини. Вже кілька років вона живе і працює в Італії. Однак шукати порятунку приїхала на Батьківщину. В Італії, каже, на операцію чекала б цілий рік

Про клінічний випадок розповіли у Львівській обласній клінічній лікарні, передає “Еспресо.Захід“.

Пацієнтка (на фото посередині) не могла нормально ковтати, а поївши – ще довго кашляла. Скаржилася й на осиплість голосу. Кашель та дискомфортні відчуття часто докучали жінці ще й уночі, що дуже її виснажувало. В Італії, як і в більшості західних країн, потрапити до лікаря непросто, тож пані Віра вирішила, що лікуватися буде в Україні.

У Зборові їй провели УЗД та ендоскопічне обстеження, яке показало, що в пацієнтки, – дивертикул Ценкера. Це – патологічний стан, при якому випинається слизова оболонка стравоходу. З часом туди потрапляє їжа, яка перетискає стравохід.

Дивертикул Ценкера зустрічається відносно рідко, але істотно утруднює життя хворим, які живуть з цим діагнозом. Тож сімейний лікар порадила пацієнтці не гаяти часу та їхати до Львова, в ендоскопічне відділення обласної лікарні. Там жінку й прооперували. Хірургічне втручання тривало лише 45 хвилин і минуло успішно. Жінка почувається добре, не відчуває дискомфорту, із задоволенням їсть та майже не кашляє.

Нещодавно до львівських медиків звернувся й 21-річний чоловік з рецидивом ахалазії кардіального відділу шлунка. Особливістю цієї недуги є те, що час від часу прохідність стравоходу порушується. Людина так само не може нормально ковтати, кашляє під час їжі, захрипає. Ендоскопічне втручання пацієнту провели, коли йому було ще 15. Донедавна він не скаржився на самопочуття, проте стався рецидив захворювання. За словами завідувача ендоскопічного відділення ЛОКЛ Назара Були, така патологія прогресує на тлі психо- емоційного стресу. Їжа проходить до нижньої третини шлунка і зупиняється там на кілька годин або навіть днів, а відтак стравохід перерозтягується. Хворі втрачають вагу та звичну активність, відчувають пригніченість і брак сил, часто блюють. Проте сучасні ендоскопічні технології дозволяють вирішити й таку проблему. Хірурги провели молодому чоловіку малоінвазивне втручання, відновивши нормальну прохідність їжі. Його вже виписали додому. Попереду на пацієнта чекає реабілітація під наглядом лікаря-гастроентеролога.

Обоє пацієнтів не приховують радості, адже тепер житимуть без болю та дискомфорту.