Вівторок, 27 Лютого

“Не “какаяразніца”, а ухваліть закон про мову!” – Яніна Соколова до депутатів

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Українська телеведуча та акторка Яніна Соколова звернулася до всіх українців, а особливо до українських парламентарів, із проханням підтримати законопроект №5670-д “Про забезпечення функціонування української мови як державної”. Відповідне відео вона опублікувала на своєму каналі в Youtube, передає 5 канал.

“Ми з вами, україномовні або неукраїномовні, маємо право у громадських місцях, у місцях публічних, у місцях сфери обслуговування вимагати, мати право говорити з нами українською”, – пояснила телеведуча.

Яніна Соколова наголосила, що мова – це фактор національної безпеки та нашої національної ідентичності. “Ми ніколи в житті не будемо мати українську мову як такий примус. Говоріть вдома, говоріть між собою російською, якщо ви так звикли. Але дозвольте всім решта, хто хоче думати українською, хто хоче говорити українською, хто хоче виховувати дітей українською, мати це право на вільне користування мовою та повагу до неї у всіх сферах обслуговування”, – наголосила вона.

Телеведуча висловила думку, що закон укріпить правові моменти, пов’язані з використанням української мови. “Це нормально, коли в Україні захищають українську мову. Я зазначу, що мова не є лакмусовим папірцем у моєму ставленні до людини. Але я дуже хочу, щоб українська мова розвивалася, а моя мова в моїй країні стала більш доступною, а не такою, якою є зараз. Давайте всі разом скажемо, що мова на часі”, – резюмувала Соколова.

Детальніше дивіться у повному відео:

Нагадаємо, вчора, 9 квітня, заступник голови ВР Оксана Сироїд порадила підтримати законопроект “Про забезпечення функціонування української мови як державної”, оскільки в разі ухвалення він стане в пригоді депутату Нестору Шуфричу (“Опозиційний блок”) для опанування правил відмінювання прізвищ.