Вівторок, 27 Лютого

НБУ ввів в обіг пам’ятну монету “Українська мова” з нейзильберу

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Національний банк ввів у обіг пам’ятну монету “Українська мова” номіналом 5 гривень з нейзильберу (сплав міді, нікелю і цинку), на аверсі якої розміщено стилізовану літеру “Ї” із соловейком, що символізує мелодійність української мови. Про це повідомляє пресслужба НБУ, передає УНН.

“Відсьогодні пам’ятна монета “Українська мова” з нейзильберу вже в обігу! Монета має номінал 5 гривень” – інформує Нацбанк.

Згідно з інформацією регулятора, на аверсі монети розміщено стилізовану літеру “Ї” із соловейком, що символізує мелодійність української мови, а також текстуру із контурів літер української абетки, що асоціативно нагадує гніздо, яке є символом дому та оберегом родини.

На реверсі зображено стилізовану композицію з літер української абетки, в якій виділені літери Ґ, Ї, Є, І, що вирізняють українську мову фонетично і графічно серед культур, що послуговуються кирилицею. З фактурних літер складається вислів “наша мова України”. Елементи композиції підкреслюють інтеграцію мови в сучасні гаджети, цифрові пристрої, інформаційні мережі.

Також повідомляється, що тираж пам’ятної монети “Українська мова” – до 75 000 штук у сувенірному пакованні, продаж монет стартував з 29 листопада. Вартість монети у сувенірному пакуванні становитиме 135 гривень.