П’ятниця, 24 Травня

Назад в СРСР: бойовики заявили про «перейменування» Луганська 9 травня

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Бойовики “лнр” заявили, що 9 травня перейменують український Луганськ у Ворошиловград. Про це в ефірі російського каналу заявив один з представників бойовиків.

“9 травня він (Луганськ) буде називатися Ворошиловградом. Цей указ Леоніда Пасічника вступить у дію 9 травня”, – заявив бойовик.

Водночас розвідка повідомляє, що в окупованому місті Сорокіне (Луганська область) розпочато процеси оформлення паспортів “лнр” щодо українських громадян переміщених із нещодавно захоплених територій.

Довідка: 1935 року місто перейменували на «Ворошиловград», на честь радянського військового й політичного діяча, чия діяльність була пов’язана і з Луганськом.

За німецької влади під час 2-ї Світової війни, що трималася в місті менше року, тривав поступ до повернення історичної назви міста – Луганське.

У 1958 році місто перейменували на «Луганськ», причиною стало прийняття постанови про те, що населені пункти не можна називати на честь живих людей.

Та вже 1970-го, після смерті Климента Ворошилова (за влади Леоніда Брежнева) місто знову назвали «Ворошиловград». За так званої Перебудови 1990 року місту повернули назву «Луганськ».