Найдорожча вартість доставки газу споживачам виявилась у Львові

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

У Львові найдорожча вартість доставки газу споживачам, а найдешевша – в Києві. Такі дані нових цін після новорічного зростання тарифів газорозподільних мереж, які схвалила комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП).

Відповідну інфографіку опублікував консультаційний центр для населення Газ.Правда, передає кореспондент Львівського порталу.

Також відомо, із 1 січня 2020 року вартість доставки газу в Україні зросла на понад 46%. Але із 1 липня планується чергове підвищення – ще на 20%.

Нововведення стосуються 44 регіональних газорозподільних компаній. З початку 2020 року тариф для них складає від 0,28 до 1,99 гривні за кубометр газу на місяць в залежності від регіону. А з 1 липня 2020 року – від 0,28 до 2,73 гривні за кубометр газу на місяць.

Варто відзначити, що найменші тарифи – 0,28 гривні – встановили для АТ «Київгаз». Найбільші ж у Львові – 2,73 гривні – для ТОВ «Спектргаз».

Джерело: https://gazpravda.com.ua

Крім того, відтепер для розрахунку щомісячної плати газу за основу береться обсяг споживання газу протягом року. Сума кубів газу, спожитого за рік, множиться на тариф на розподіл. Результат ділиться на 12 рівних платежів, які сплачуються щомісячно протягом року.

Нагадаємо, що із січня 2020 року мешканці починають отримувати дві платіжки за газ: одну – за його споживання, іншу — за транспортування.

Якщо ігнорувати платіжку за транспортування газу і не платити, то газ обіцяють відрізати. Навіть, якщо газ не використовується взагалі, або власники будинку поїхали кудись, за його доставку все одно доведеться заплатити, тому що він постачається до будинку і відбувається обслуговування мережі.

У людей, у яких вдома стоїть тільки газова плита, вартість транспортування газу може бути менше комісії, яку бере банк. Тому українцям радять платити наперед.