Неділя, 25 Лютого

Найбільше за рік підтримки втратила “Слуга народу”: значно збільшилась в “ЄС” і “ОПЗЖ”

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

За останній рік партія «Слуга народу» втратила понад 17% підтримки своїх виборців. На позачергових виборах 21 липня 2019-го вона отримала 43,16% голосів. Станом на сьогодні підтримка партії серед українців складає 26%. Голоси розбіглись в інші партії.

Бар’єр у 5%, аби пройти в Раду подолали б лише 4 парії: “Слуга народу”, “Опозиційна платформа – За життя”, “Європейська солідарність” і “Батьківщина”.

Опитування електоральних вподобань 5 серпня 2020-го провела соціологічна група «Рейтинг».

Найбільше нових прихильників зафіксували в партії «Європейська солідарність» Петра Порошенка, побільшало на 7,6% за рік. Наступною по збільшенню підтримки отримала «Опозиційна платформа – За життя» – 4,55%, потім «Батьківщина» Юлії Тимошенко – збільшення на 2,22%. Решта партій додали трохи менше 1% виборців.

Порівняння настроїв українців у 2019 і 2020 роках.

Половина опитаних, які обирали партії, вказали, що вже цілком упевнені у своєму виборі, 38% – скоріше впевнені, 15% – не впевнені. Відносно більше впевнені у своєму виборі прихильники партій «Європейська солідарність», партії Шарія та ОПЗЖ.

Соціологічна група «Рейтинг» провела дослідження 5 серпня 2020 року. Аудиторія: населення України віком від 18 років і старші в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу.

Вибірка репрезентативна за віком, статтю і типом поселення. Вибіркова сукупність 2000 респондентів. Метод опитування: CATI (computer-assisted telephone interviews – телефонні інтерв’ю з використанням комп’ютера). На основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів.

Помилка репрезентативності дослідження: не більше 2,2%. У респондентів запитували, за яку партію вони проголосували б, якби парламентські вибори відбулися найближчої неділі