Субота, 20 Квітня

Найбагатші ОТГ Львівщини: список

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Департамент фінансів Львівської ОДА опублікував аналіз окремих показників фінансової діяльності об’єднаних територіальних громад області за 9 місяців поточного року. Впродовж січня-вересня 2020 року надходження до загального фонду бюджетів ОТГ становили 1 млрд 30 млн грн.

Впевнено утримує свої лідерські позиції Славська громада, де дохід на одного мешканця становить 13 496,6 грн, що є вищим у 4,4 раза від середнього показника усіх ОТГ області (3024,1 грн/меш). У п’ятірку також потрапили Солонківська – 7222,9 грн/мешканець, Давидівська – 5174,9 грн, Підберізцівська ОТГ – 4803,5 грн, Волицька ОТГ – 4718 грн.

Високі показники Славської ОТГ, до складу якої входить селище Славське та вісім навколишніх сіл, пояснюються тим, що головним платником податків до бюджету громади є одна з найбільших мереж автозаправних комплексів в Україні ОККО. Її власником є концерн «Галнафтогаз», що належить львівському бізнесменові Віталію Антонову.

Позиції аутсайдерів займають Міженецька, Воле-Баранецька, Луківська, Бабинська, Вільшаницька, Щирецька ОТГ.

Наприклад, у Міжинецькій ОТГ найменші видатки розвитку та капітальні видатки, водночас найбільша частка видатків на утримання апарату чиновників громади. Воле-Баранецькій ОТГ, яка посідала найнижчу позицію у рейтингу за підсумками п’яти місяців 2020 року, вдалося піднятися на одну сходинку догори.

Попри це 25 ОТГ із 40 мають забезпеченість на одного мешканця власними доходами нище від середнього показника усіх ОТГ області.

Що стосується співвідношення обсягу всіх видатків до кількості мешканців відповідної ОТГ, то цей показник в абсолютних величинах суттєво різниться між територіями – від 3647,1 грн на одного мешканця у Новоміській ОТГ до 14885,7 грн на одного мешканця у Славській ОТГ. Середній в ОТГ – 5912,3 грн.

Загалом, видатки на утримання апарату чиновників ОТГ з розрахунку на кожного жителя відповідної громади доволі різняться. Наприклад, у Розвадівській ОТГ цей показник є найнижчим – 467,2 грн, а в Солонківській і Волицькій найвищим – 1923 і 2021 грн відповідно. У п’ятьох громадах Львівщини бракує коштів на оплату праці працівників бюджетної сфери. Станом на 1 жовтня найбільше незабезпечені коштами на зарплату бюджетники у Нижанковицькій – 97,8%, Рудківській – 35,7%, Вільшаницькій – 25,3 %, Радехівській – 20,1% та Лопатинській ОТГ – 8,3%.