Навчання пілотів на F-16 не почалися, чекають на виїзд першої групи – Ігнат

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Навчання українських пілотів на винищувачах F-16 ще не почалися, очікується виїзд першої групи льотчиків, які підготувались до навчань, зокрема, опанувавши англійську.

Про це повідомляє Європейська правда з посиланням на речника командування Повітряних сил ЗСУ Юрія Ігната під час телемарафону.

“Перша група пілотів – буде перша хвиля, яка пройде перенавчання, потім буде друга хвиля і так далі. Це ті пілоти, які вже проходитимуть безпосередню підготовку з інструкторами у різних країнах, які нам надали майданчики”.

Ігнат розповів, що пілоти вже підготувались до навчань, вивчивши англійську мову. “Там термінологія авіаційна дещо специфічна, тому це потребувало певного часу”, – підкреслив Ігнат.

З його словами, технічний персонал теж проходитиме підготовку, але у нього буде інша програма, ніж у пілотів, зазначив речник.

У Повітряних силах згодом вказали на некоректне подання інформації деякими українськими ЗМІ про те, що навчання українських пілотів нібито почалися.

“Хто уже “відправив пілотів” на F-16, просимо надати першоджерело, де речник ПС про це сказав”, – зауважили у Повітряних силах в Telegram.

На саміті НАТО в Литві Резніков підписав меморандум з 11 країнами-членами коаліції, який визначає умови навчання українських пілотів на винищувачах F-16.

Держави-учасниці “коаліції винищувачів” також погодились, що підготовка українських льотчиків для керування західними винищувачами F-16 розпочнеться у Данії в серпні.

За даними ЗМІ, Румунія розпочне підготовку українських пілотів на бойових літаках F-16, ймовірно, наступного місяця.