Неділя, 26 Травня

Навчальний рік в українських школах дистанційно завершиться до 1 липня

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Українські школярі, окрім 11 класів, навчального 2020 року вже не повернуться до звичного навчання у школах, а завершать його дистанційно. Це пов’язано із продовженням всеукраїнського карантину.

Про це під час проведення онлайн конференції у ФБ повідомила в.о. міністра освіти і науки Любомира Мандзій.

Навчальний рік в українських школах завершиться до 1 липня. А ось сам навчальний процес в школах для учнів усіх класів (окрім 11 класів) закінчиться відповідно до структури навчального року, що приймається педагогічною радою школи. Тому освітяни працюватимуть з технологією дистанційного навчання до кінця травня.

Цього року навчальний рік не закінчиться лише для випускників 11 класів, які мають скласти ЗНО. Наразі невідомі дати складання тестування, але це залежатиме від епідеміологічної ситуації в країні.

«Навчальний процес для учнів усіх класів, крім 11-го закінчується відповідно до прийнятої структури навчального року, яка ухвалюється педагогічною радою школи. Тому, шановні освітяни, ми працюємо з використанням дистанційних технологій з учнями до закінчення травня», – сказала Мандзій.

Вона додала, що педагогічні ради шкіл мають самостійно визначити принципи освітнього процесу і дати завершення навчального року. Для організації освітнього процесу в школах епідеміологічна ситуація має бути принципово іншою.

Оформлення свідоцтв про здобуття базової середньої освіти, свідоцтв досягнень, табелів навчальних досягнень учнів має бути завершено не пізніше 15 червня 2020 року. Учням 1-8-х і 10-х класів, які не планують навчатися в іншому закладі освіти, рекомендовано надіслати копії відповідних документів електронною поштою або в інший спосіб, а оригінал документа вручити у вересні 2020-2021 н. р.

У календарно-тематичному плануванні на 2020-2021 навчальний рік Міністерство рекомендує збільшити час на узагальнення та закріплення матеріалу за попередній навчальний рік, а у 2-11-х класах провести вхідне діагностування рівня знань учнів за 2019-2020 н. р.

З метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби COVID-19, у 2019/2020 навчальному році рекомендовано не проводити масові заходи, зокрема – останні дзвоники та випускні вечори.