П’ятниця, 19 Квітня

Нацгвардійця Марківа в Італії зaсудили до 24 років ув’язнення

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Нацгвардійця Віталія Марківа, звинуваченого у причетності до вбивcтвa італійського фотографа Андреа Роккеллі на Донбасі у 2014 році, суд Італії засудив до 24 років ув’язнення. Про це з зали суду повідомила кореспондентка Громадського.

Рішення суд оголосив без мотивувальної частини. Також Марківа зобов’язали виплатити компенсацію родині загиблого.

Після оголошення вироку адвокату Марківа стало зле. Сам Марків вигукнув «Слава Україні» після останнього слова судді, на що «Героям Слава» вигукнули з залу. Також хтось із зали вигукнув «Ми тебе любимо», передає кореспондентка Громадського.

© Nataliya Kudryk

Згодом адвокат Марківа повідомив, що рішення суду це абсурд і наголосив, що його оскаржать. Він додав, що «втратив довіру до італійської держави».

Глава МВС України Арсен Аваков заявив, що рішення італійського суду оскаржать.

Зазначимо, що італійський прокурор Андреа Дзанончеллі вимагав засудити Марківа до 17 років ув’язнення.

В останньому слові, вранці 12 липня, Марків сказав, що є українським військовим, простим солдатом, патріотом, і додав, що завжди захищатиме Україну.

Прокурори вважають зaгибeль Роккеллі умисним yбивством. За їхньою версією, перебуваючи на горі Карачун, Марків передав інформацію про перебування журналістів українській армії. Захист відкидає ці звинувачення, наполягаючи на тому, що журналісти перебували в зоні вiйни без розпізнавальних знаків і стали жeртвами перехресного вогню.

Італійська сторона відмовилася від проведення слідчих дій на місці події, а також проігнорувала пропозиції України щодо створення спільної слідчої групи, які лунали після aрeшту Марківа.

У суді були присутні кілька десятків українців, зокрема представників діаспори та посадовців, народних депутатів, а також мама Віталія.