Субота, 18 Вересня

Нацбанк випустив пам’ятну монету, присвячену Любомиру Гузару

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Тираж монети – 2000 штук, номінал – 5 гривень. Про це повідомляє прес-центр Національного банку України, передають Варіанти.

У обіг монети введені сьогодні, 15 лютого.

“Монета присвячена Патріарху Любомиру (Гузару) – одному з духовних світочів українського народу, людині, яку справедливо називають совістю нації. Для мільйонів українців багато важило мудре слово Блаженнішого Любомира (Гузара). Навіть відійшовши від справ управління Українською Греко-Католицькою Церквою, Любомир (Гузар) залишався авторитетним громадським лідером, активно відгукувався на всі важливі події в житті України і світу”, – йдеться на сайті НБУ.

На аверсі монети зображено: Патріарший собор Воскресіння Христового УГКЦ (що у Києві) на дзеркальному тлі стилізованого хрестоподібного проміння; у нижній частині– малий Державний Герб України, праворуч від якого написи: УКРАЇНА, номінал – 5 гривень та рік карбування монети – 2018.

На реверсі монети зображено: портрет Любомира (Гузара), ліворуч від якого роки його життя 1933-2017 та по колу розміщено написи: ПАТРІАРХ ЛЮБОМИР ГУЗАР (уверхній частині), МОЯ МРІЯ – БУТИ ЛЮДИНОЮ (у нижній частині).

Художники: Володимир Таран , Олександр Харук; скульптори: Анатолій Дем’яненко , Володимир Атаманчук.

Share.