Понеділок, 15 Квітня

Нацбанк випустив пам’ятну медаль «Львівська політехніка»

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Ця пам’ятна медаль присвячена одному з найстаріших технічних університетів зі славною історією – Національному університету “Львівська політехніка”, який є потужним осередком науки й освіти, генератором ідей та винаходів.

Медаль виготовлено з нейзильберу, якість карбування – “спеціальний анциркулейтед”, маса – 16,5 г, діаметр – 35,0 мм, тираж – 20 000 штук.

На аверсі медалі розміщено: угорі малий Державний Герб України, по обидва боки від якого написи: УКРАЇНА UKRAINE; зображено розміщені на будівлі університету алегоричні скульптури, що символізують науки і мистецтва, під якими написи: LVIVSKA POLYTECHNIKA/NATIONAL UNIVERSITY/1816. Ліворуч розміщено логотип Монетного двору Національного банку України.

На реверсі медалі зображено головну будівлю університету, яка збудована в останній третині ХІХ ст. за проектом архітектора Юліана Захаревича. На будівлі розміщено напис LITTERIS ET ARTIBVS (Науками й мистецтвами). Угорі розміщено написи: НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ (угорі півколом)/1816/ ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА.

Над створенням медалі працював художник і скульптор Анатолій Демяненко.

Коштує ця пам’ятна медаль 26 гривень. Придбати її можна у відділах (управлінні) грошового обігу в регіонах Департаменту грошового обігу Національного банку України.

Нагадаємо, що пам’ятна медаль є одним з видів сувенірної продукції Національного банку України, це виріб з недорогоцінних металів, що не виконує функції засобу платежу.

Джерело: Нацбанк України