Неділя, 14 Квітня

Нацбанк випустить сувенірну банкноту часів УНР

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Придбати сувенірну банкноту можна буде з 17 грудня, пише Tvoemisto.tv.

Національний банк України 17 грудня випустить сувенірну неплатіжну банкноту, яка відтворює дизайн української банкноти номінальною вартістю 100 гривень, введеної в обіг 17 жовтня 1918 року. Про це повідомляє прес-служба банку.

Банкнота «100 гривень» створена з нагоди відзначення 100-річчя подій Української революції 1917–1921 рр. і введення в обіг перших українських паперових грошей.  Вона виготовлена на папері з водяним знаком (зображення тризуба). Її розміри: 80 × 170 мм. Тираж – 100 000 штук (у тому числі 50 000 штук у сувенірній упаковці).

Основне зображення лицьового боку – банкнота 1918 року номіналом 100 гривень, ліворуч від якої написи: «Не є платіжним засобом» (вертикальний напис), «Україна» (угорі), «До подій Української революції 1917-1921» (унизу); тризуб – історичний символ, який розташований на банкноті 1918 року; рік друкування банкноти – 2018. Ліворуч від основного зображення унизу – оптично-змінне зображення «100 років», колір якого під час зміни кута нахилу банкноти змінюється від золотистого до зеленого. Стилізовані зображення українських прапорів під дією ультрафіолетових променів набувають жовто-блакитного світіння.

Фото НБУ

Над дизайном сувенірної банкноти працювали художники Володимир Таран, Олександр Харук, Сергій Харук. Придбати її можна з 17 грудня в пунктах продажу відділу касових операцій та реалізації нумізматичної продукції, відділів грошового обігу Департаменту грошового обігу Національного банку України в регіонах, банків-дистриб’юторів. Крім того, з 17 грудня можна буде придбати сувенірну монету 5 гриіень, присвячену новорічним святам.

Довідка.

Навесні 1918 року український уряд ухвалив рішення змінити назву вітчизняних грошей із «карбованців» на «гривні. Таким чином, за доби Центральної Ради в Україні почала діяти національна грошова система.

Найціннішою з мистецького погляду була купюра номіналом 100 гривень, розроблена і виконана Георгієм Нарбутом, на якій зображено великий пишний вінок із квітів, плодів, овочів, пшениці. Обабіч стоять жінка в національному вбранні зі снопом пшениці та серпом у руці і чоловік у фартуху, що спирається на молот, обвитий лавром. Написи зворотного боку включено у великий картуш із рослинно-плодового орнаменту, а по боках – декоративні колони. Увінчує всю композицію тризуб, обрамлений лавровим вінком.