Нацбанк дозволив здавати зношені банкноти в касах усіх банків

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Нацбанк дозволив всім українським банкам приймати і передавати для дослідження в центробанк сильно зношені банкноти. Відповідні норми містить постанову правління НБУ №114 від 31 липня, яке вступає в силу з 1 вересня.

Постановою уточнено визначення ряду ознак зносу і пошкодження банкнот.

При цьому НБУ дозволив приймати і передавати значно зношені банкноти для дослідження в центральний банк всім банкам, а не тільки уповноваженим.

Також Нацбанк поширив на інкасаторські компанії вимоги, які раніше виконували тільки банки і які стосуються вилучення і передачі сумнівних банкнот для проведення досліджень в Національний банк, а також вилучення і передачі банкнот, забарвлених спеціальним розчином внаслідок несанкціонованого втручання в спецпристрій для зберігання цінностей, в правоохоронні органи.

НБУ ввів нову вимогу щодо організації та проведення банками і інкасаторської компанії навчальних заходів з метою підвищення рівня знань працівників, які працюють з готівкою, про ознаки справжності і платіжності банкнот (монет) національної валюти.

У той же час постановою скасована норма про розсилку банкам Національним банком плакатів і буклетів з описом банкнот (монет), оскільки на сторінках офіційного інтернет-представництва регулятора розміщується їх електронна версія.

Share.