Середа, 28 Лютого

Наступного тижня до Львова та Києва приїде президент Австрії

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Наступного тижня Федеральний Австрії Александер Ван дер Беллен та його дружина Доріс Шмідауер разом із міністром закордонних справ Карін Кнайссль та делегацією з питань економіки та культури приїдуть до України. Вони зустрінуться з Президентом Петром Порошенком та прем’єр-міністром Володимиром Гройсманом.

Про це повідомляє прес-служба Посольства України в Австрії.

Вони обговорюють багатогранні двосторонні відносини, а також відносини з ЄС, ситуація на Сході України, Мінські домовленості, заплановано і підписання Угоди щодо співпраці в галузі культури та освіти.

Федеральний президент Ван дер Беллен: «Австрія та ЄС бажають бачити політично стабільну та економічно успішну Україну. Наші двосторонні відносини дійсно багатогранні. Також я особливо чекає на подорож до Львова – символу тісної взаємопов’язаності наших країн».

Візит почнеться у вівторок, 13 березня, прогулянкою старим містом та спілкуванням з представниками громадського суспільства та студентами. Ввечері заплановано зустріч з представниками австрійської економіки/бізнесу, а також із австрійцями, задіяними в роботі ОБСЄ та інших міжнародних організацій.

В середу 14 березня заплановано покладання вінку до Могили невідомого солдата, покладання колосків зерна до Меморіалу жертв Голодомору в знак пам’яті штучно спричиненої голодної смерті мільйонів українців в 1932-33 роках, а також покладання квітів в знак пам’яті загиблих на Майдані у 2014 році.

Офіційна частина почнеться прийомом з військовими почестями у Президента Порошенка, а також переговорами тет-а-тет двох президентів та переговорами за участі делегації. На завершення Міністр закордонних справ Карін Кнайссль підпише Угоду щодо співпраці в галузі культури та освіти. Одразу після спільного підходу до преси двох президентів австрієць Крістоф Отто з організації Global 2000 буде нагороджений Президентом Порошенком українським орденом за свій проект допомоги дітям Чорнобиля.

Порошенко з президентом Австрії на Віденському балу, 8 лютого 2018 © PROFIL.at

Після обіду президенти візьмуть участь в економічному форумі. Офіційна частина візиту в Києві завершиться переговорами з прем’єр-міністром Володимиром Гройсманом.

На третій день перебування в Україні Федеральний президент Ван дер Беллен та Доріс Шмідауер відвідають Львів. Після прогулянки та запису в книзі почесних гостей міста заплановано візит до австрійської бібліотеки. В кінці свого перебування в Україні Федеральний президент зачитає доповідь та поспілкується зі студентами в Українському католицькому університеті.