Наступного року у новий гуртожиток Львівського університету планують поселяти студентів

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Наступного року у новий гуртожиток Львівського національного університету імені Івана Франка планують поселити перших студентів. Там зможе проживати 399 людей. Йдеться про ділянку на вул. Пасічній, 62, де з 2020 року триває будівництво. Про це у Tvoemisto.tv повідомив проректор з науково-педагогічної роботи та соціальних питань і розвитку вишу Володимир Качмар.

«До повномасштабної війни на будівництво гуртожитка вилілили кошти. Перший такий транш від уряду становив 50 млн грн. Потім ми визначили підрядника та розпочали будівництво. До повномасштабної війни у нас вже було збудовано половину поверхів, і протягом цих 8 місяців роботи не призупиняли», – каже він.

У цьому гуртожитку, за словами проректора, будуть проживати студенти-переселенці. Розрахований він на 399 людей.

«Нам і до великої війни бракувало приблизно 1000 місць, а зараз ця кількість може бути більшою. Крім того, у нас дуже багато студентів-внутрішньо переміщених осіб, вони зараз живуть у різних гуртожитках. Коли ми починали проєкт будівництва, то планували, що він буде для 300 осіб. Після перепланування кількість потенційних мешканців, яких він може вмістити, – це майже 400», – додає Володимир Качмар.

Станом на сьогодні є вимурований корпус гуртожитка, повністю зроблений дах, облаштовані всі інженерні мережі (підведена вода, світло тощо). Володимир Качмар каже, що днями роботи змушені були призупинити, бо завершився термін договору з підрядником. Наразі триває перерахунок, оскільки зросла вартість матеріалів, після цього оголосять новий тендер.

«Щоби завершити будівництво, потрібно ще орієнтовно 120 млн грн. Їх до великої війни планувала виділити держава. Завершиити роботи плануємо наступного року, орієнтуємося на весну, і щоби восени студенти змогли там проживати. Однак це ще буде залежати від різних чинників, зокрема, пов’язаних з війною в країні», – додає він.