Вівторок, 27 Лютого

Нардеп Куницький ​виїхав на 5 днів в Ізраїль, а повернувся через три тижні, засвітившись у Флориді, – “Схеми”

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Народний депутат від “Слуги народу” Олександр Куницький влітку цього року отримав погодження Верховної Ради на виїзд протягом п’яти днів у короткотермінове відрядження, але пробув за кордоном майже три тижні. Про це йдеться в розслідуванні “Схем” (проєкт “Радіо Свобода”).

Як повідомили в апараті парламенту, Куницький був відряджений до Ізраїлю з 3 по 7 липня 2023 року “в рамках діяльності депутатської групи ВРУ з міжпарламентських зв’язків з Ізраїлем”, де він є співголовою. Повернувся Куницький в Україну, лише 22 липня.

Журналісти з’ясували, що у проміжку після робочого відрядження і до повернення в Україну Куницький був помічений в аеропорту американського штату Флорида. У цей час в Україні вже діяла заборона для виїзду за кордон для посадовців під час воєнного стану без належних на те підстав.

Депутат не відповів на дзвінки та повідомлення редакції з проханням пояснити, з яких причин він порушив умови дозволу на виїзд.

За даними джерел “Схем”, депутат виїхав з України ввечері 3 липня 2023 року за дипломатичним паспортом через пункт пропуску “Шегині” на україно-польському кордоні. З групи Куницький був єдиним відрядженим до Ізраїлю депутатом. На запитання, хто став ініціатором цього відрядження та хто з керівництва ВР його погоджував, у Раді не відповіли. Але зазначили, що на неї не витрачалися бюджетні кошти.

Звіт за цю поїздку Куницький подав на ім’я спікера Руслана Стефанчука 11 липня. В цей час, як з’ясували “Схеми”, він все ще перебував за кордоном. Журналісти отримали звіт нардепа з парламенту у відповідь на запит.

Метою поїздки Куницький назвав “розвиток та зміцнення дружніх відносин між країнами”, а серед осіб, з якими мав зустрічі, нардеп вказав депутатів Кнесету, представників єврейської спільноти, релігійних громад та громадян України, “які тимчасово перебувають в Ізраїлі”. Жодних прізвищ депутат не назвав.

Відсутні згадки про такі зустрічі і у соцмережах нардепа. А на сайті Ради інформація про діяльність депутатської групи з міжпарламентських зв’язків з Державою Ізраїль не оновлювалася з жовтня 2021 року.

У час, коли Куницький мав повернутися в Україну, впродовж двох днів поспіль відбулися засідання парламенту – нардепи працювали в сесійній залі 13 та 14 липня. У списку депутатів, які голосували в ці дні, навпроти прізвища Куницького стоїть позначка “відсутній”.

За даними “Схем”, у США наразі проживають члени родини нардепа. Також у штаті Флорида мешкає офіційний помічник депутата Куницького і власник харківського холдингу з виготовлення зарядних станцій Autoenterprise Дмитро Ніконов, про що він сам зазначає у своїх соцмережах. Ніконов, як свідчать дані прикордонної служби, виїхав з України за три місяці до повномасштабної війни.

У 2020 році НАБУ відкрило кримінальне провадження після виходу розслідування про те, що Куницький використовував свій мандат в інтересах компанії Autoenterprise Ніконова. Куницький та представники компанії відкидали ці звинувачення. Розслідування триває і досі.

Загалом за перші сім місяців 2023 року депутат Куницький пробув за кордоном 54 дні, у 2022 році – 132 дні.

Хто такий Олександр Куницький

Нагадаємо, Куницький балотувався за підтримки партії “Слуга народу” в Харкові. Під час однієї із зустрічей з виборцями він сам підтвердив, що з 12 років має громадянство Ізраїлю. Він також проходив службу в армії цієї країни.

11 липня ЦВК скасувала реєстрацію Куницького кандидатом через подвійне громадянство. Але 14 липня Шостий апеляційний адміністративний суд скасував це рішення. За два дні до голосування, 19 липня, Верховний суд допустив Куницького до виборів.

У жовтні цього року Куницький разом із нардепом Артемом Дмитруком, якого виключили зі “Слуги народу”, побили хлопця в Києві.