Неділя, 25 Лютого

“Нафтогаз” готує нові позови до Газпрому на 17 млрд доларів, – Юрій Вітренко

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Виконавчий директор Нафтогазу Юрій Вітренко оцінив нові позови, які компанія готується висунути Газпрому, в 17,3 мільярда доларів. Про це Вітренко написав у фейсбуці, коментуючи поширену деякими ЗМІ інформацію про свій можливий відхід.

“Крім цього, моя команда чітко сформулювала і представила на узгодження Наглядовій Раді Нафтогазу додаткові “запитання” до Газпрому на суму ще 17,3 млрд доларів. У разі узгодження – попереду також багато роботи”, – повідомив Вітренко.

“Моя головна відповідальність як виконавчого директора – це відносини з Газпромом. Власне з ним у грудні минулого року від імені Нафтогазу я підписав контракт про транзит із гарантованим доходом 7.2 млрд доларів. Тепер цей контракт потрібно виконувати і робити так, щоб він не зірвався, і щоб Газпром не був звільнений від обов’язку сплатити нам ці 7.2 млрд, навіть якщо він не буде подавати газ для транзиту (принцип “качай або плати”)”, – уточнив виконавчий директор.

Ймовірно, йдеться про звернення, які Нафтогаз готує до Антимонопольного комітету ЄС і Стокгольмський арбітраж щодо низки справ, зокрема щодо блокування Газпромом поставки на європейський ринок газу із Середньої Азії через територію Росії, а також щодо боргів компанії “РосУкрЕнерго”, яка в свій час була посередником у відносинах між Газпромом і Нафтогазом.

Нагадаємо, в лютому Юрій Вітренко заявив, що в “Нафтогазі” завершують підготовку чергового пакета документів для арбітражного процесу проти РФ за активами в Криму. Нафтогаз має намір вимагати виплату компенсацію розміром близько 8 мільярдів доларів.