Четвер, 13 Червня

НАБУ повідомило про підозру екс-заступнику голови Офісу президента Андрію Смирнову

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

НАБУ і САП офіційно розповіли, що 22 травня повідомили колишньому заступнику керівника Офісу президента України Андрію Сирнову про підозру в незаконному збагаченні, йдеться у пресслужбі антикорупційних органів.

За даними слідства, у період з 2020 по 2022 рр. посадовець набув активи вартістю 17,1 млн грн, маючи заощадження та офіційний дохід за цей період у розмірі понад 1,3 млн грн.

Таким чином різниця між вартістю придбаного майна та коштами чиновника становила 15,7 млн грн.

Йдеться про 2 автівки (Mercedes-Benz, Volkswagen), 2 мотоцикли (Honda, BMW), три паркомісця в Києві, квартиру у Львові та земельну ділянку на Закарпатті.

Аби приховати наявність цього майна, посадовець оформив його переважну частину на рідного брата, зберігши за собою право розпоряджатися ним у повному обсязі. Мотоцикл Honda зареєстрував на друга, а згодом переоформив на себе.

“Викриття злочину відбулось після публікації розслідування журналістів “Української правди”, а також за сприяння Національного агентства з питань запобігання корупції”.

Пізніше Смирнов у коментарі “Українській правді” зазначив, що вручення підозри та обшук відбулися “швидко та делікатно”.

«Підтверджую інформацію ЗМІ про вручення мені повідомлення про підозру. Підозра не від СБУ, а від НАБУ. Це перше. Друге. Подія, давно очікувана мною з огляду на те, що її анонсували майже за півроку до сьогоднішнього дня усіма можливими способами. Вручення підозри та обшук відбулися швидко та делікатно – до детективів зауважень немає. Для мене нічого незвичного не відбулося. Такі вже в нас сучасні реалії політики», – розповів він.

Смирнов також заявив, що переконаний в своїй правоті і буде доводити її всіма доступними способами.

Дії Смирнова кваліфікували як незаконне збагачення. Це стаття 368-5 Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років із позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.