Вівторок, 21 Травня

На Закарпатті на 20 гектарах розкинулося фіолетове покривало із шафрану

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

На Закарпатті розпочався період цвітіння перший квітів. Невисока рослина з яскравими бутонами під іншою назвою – крокус, часто-густо укриває “килимом” цілі лісові галявини.

Таке же фіолетове покривало розкинулося на 20 гектарах дендропарку «Березинка». Про це повідомляє ДП “Мукачівське лісове господарство”.

50 тисяч лілових шафранів» розпускаються буквально на очах. Ці келихоподібні квіти мають яскраве забарвлення від фіолетово-синього до білого. Величезний килим із тендітних шафранів на тлі різноманітних дерев, зібраних з усього світу, потопає в зелені і під дією променів сонця, розкривається у всій своїй красі.

Майстер лісового розсаднику дендропарку «Березинка» Мукачівського держлісгоспу Наталія Слободянюк розповідає:

«Шафран у дендрарії – чисто природнє явище. Раніше на території були грабові насадження, а зараз – букові. Тут зібрана найбільша колекція родини букових на Україні. А шафран любить підзолистий ґрунт. Взагалі, крокус називають квіткою фараонів. Зі спеціального виду крокусу отримують дивовижні і містичні прянощі – шафран. Щоб отримати 1 кг цієї спеції, треба вручну обробити 200 000 квіток. Тому вартість спеції надзвичайно висока. З них вищипують рильця і швидко висушують в затемненому місці. Робота ця дуже працемістка, тому й ціна шафрану дуже висока – 1 грам шафрану коштує дорожче 1 г золота. А ще це надзвичайно медоносна квітка і її полюбляють бджоли».

Щодо появи шафрану, то існує багато легенд. За однією з них ці квіти вважаються дітьми райдуги.