П’ятниця, 19 Квітня

На українських АЗС з’явилося пальне з Америки

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Пальне з Америки з’явилося на українських АЗС. Про це повідомила міністр економіки Юлія Свириденко під час загальнонаціонального телемарафону, передає Твоє місто.

Щомісяця Україна потребує близько 100 тис. тонн бензину і 250 тисяч тонн дизелю. Учасники паливного ринку вже законтрактували 72 тис. тонн бензину та 253 тис. тонн дизеля на європейському ринку. Також Україна вже домовилася про збільшення транзиту пального через Польщу з 60 до 250 тис. тонн на місяць.

«Минулого року по світі внутрішньо виробляли 18%, а все інше імпортували залізницею, автомобільним транспортом, морськими шляхами. У нас зруйнований нафтопереробний завод та ряд інших нафтобаз, тому виник гострий дефіцит, який необхідно зараз компенсувати за додаткових поставок через кордон ЄС», – каже вона.

Логістика постачання пального в Україну зараз стає більш складною та комбінованою, але ресурс, за її словами, є. Зокрема, перший американський бензин з’явився на АЗС України дві доби тому.

«У нас буде пальне зі США, з регіону АРА, з німецьких, скандинавських, прибалтійських переробних заводів. Ми робимо все, щоб його доставити вчасно», – зазначила чиновниця і додала, що дефіцит пального кожного тижня буде зменшуватися, адже реалізація та імпорт зростає. Деякі оператори на ринку поступово збільшують кількість літрів для продажу.

Боротьбі з дефіцитом допоможе митне оформлення палива на кордоні поза чергою та скасування польською стороною обов’язкового дозволу на в’їзд автоцистерн з України.