П’ятниця, 24 Вересня

На цьому тижні французи оберуть місце для сміттєпереробного заводу

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Міський голова Львова Андрій Садовий сьогодні брав участь у спільній зустрічі голови ЛОДА та голови ЛОР щодо ситуації з вивезення та захоронення сміття зі Львова. Як розповів мер, наразі лише 3 міста з 19, які підписали меморандум, уклали угоди і приймають ТПВ зі Львова. Також цього тижня компанія «Еджіс» буде презентувати мешканцям сіл проектну частину рекультивації полігону в с. Великі Грибовичі. Зараз французькі експерти працюють над ТЕО нового заводу та мають надати рекомендації щодо ділянки для такого будівництва.

«Сьогодні виповнюється місяць, як був підписаний меморандум між містом Львовом, обласною адміністрацією, обласною радою і 19 містами області, в присутності віце-прем’єр-міністра Кістіона. Я про це наголошував, коли минулого тижня мав розмову з прем’єр-міністром Гройсманом. Станом на сьогодні з об’єму орієнтовно 600 тонн, ми маємо можливість стабільно вивозити лише 80 тонн. Фактично, три міста, плюс частково Жидачів, долучились. Тривають складні перемовини з іншими містами, проводяться громадські слухання, проводяться сесії міських рад. Але фак є фактом: ми маємо сьогодні лише часткове виконання меморандуму. Ситуація дуже складна.

Я вірю, що цей меморандум буде виконуватись. Але поки такої можливості нема, мала б бути допомога на рівні держави. На жаль, ми не отримали системної підтримки. Це проблема, про яку треба говорити. Треба дати місту можливість вивозити відходи. Кошти на вивезення сміття ми маємо, але наявність коштів не вирішує проблему.

Ми з містами кожного дня на контакті. Щойно ми закінчили зустріч у форматі голови обласної державної адміністрації, голови обласної ради. Минулого понеділка збирались, сьогодні збирались, аналізуємо ситуацію по тих містах, що треба допомогти, з ким переговорити, куди виїхати. Вірю, що цей меморандум буде поступово виконуватись. Але я одразу говорив, що так не буде, як хтось планував, що ми 22 квітня питання для міста Львова вирішимо. Це не можна зробити за один день. Має бути праця усіх. А поки тривають дискусії, ми повинні мати ліміти вивозити на ці полігони, які є у межах нашої держави. Це не так складно. Я отримав відмови від усіх регіонів у нашій країні. Жоден регіон не дав дозволу.

Ми очікуємо, що на цьому тижні французи фіналізують ділянку, де найкраще і найоптимальніше будувати завод з глибинної переробки відходів. Велика подяка французькому уряду і посольству Франції, бо вони першими прийшли на допомогу, надали урядовий грант. Компанія «Еджіс», яка робила проект рекультивації полігону в Марселі, сьогодні займається у проектній частині рекультивацією нашого полігону. На цьому тижні буде багато презентацій з мешканцями, будемо доносити нашу інформацію. Також вони приступили до роботи над ТЕО самого заводу. Завод буде сучасний, з максимально глибинною переробкою відходів. Думаю, це буде перший такий завод в Україні.

Щодо ділянок, є декілька ділянок, які були нам надані через обласну адміністрацію, які були більш готові. Буде кінцеве рішення компанії «Еджіс», воно автоматично буде публічним для громади міста Львова. Французи дадуть висновок щодо тої ділянки, яка найкраще підходить. По «Сірці» був експертний висновок комісії на чолі з академіком Юхновським, які чітко сказала, що там недопустимим є будівництво будь-якого об’єкту поводження з ТПВ», – розповів міський голова Львова Андрій Садовий.

Також мер наголосив на тому, що правоохоронні органи проводять допити працівників мерії за результатами останнього засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

«Кримінальні справи відкривають за фактом невивезення відходів. Всі посадовці міста ходять по черзі дають покази. Технологія геніальна: перше блокада, а потім порушуємо кримінальну справу, що сміття не вивозиться. Такого у нас ще не було. Я не мав гадки, що після засідання комісії з надзвичайних ситуацій, де було озвучено складність ситуації, правоохоронці почали усіх викликати на допит. До речі, вимагають від мене, щоб я подав інформацію щодо всіх журналістів і всіх громадських діячів, які були присутні на засіданні комісії. Такого у нас ще не було», – розповів міський голова Львова Андрій Садовий.

Джерело: ЛМР

Share.