П’ятниця, 21 Червня

На території Львова виникло гігантське несанкціоноване сміттєзвалище

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Сміття, що вивозять з переповнених контейнерів під будинками, складують на західній околиці Львова

Перезавантажувальна станція компанії з вивозу сміття «АВЕ Львів» на вул Північній у Львові більше схожа на нове міське сміттєзвалище. Станом на 13 липня тут накопичилось понад 4000 тонн відходів, які звозять з переповнених сміттєвих майданчиків, пише Zaxid.net.

Повітряна відеозйомка, зроблена вдень 13 липня на вул. Північній у Львові, свідчить, що тут накопичились тисячі тонн сміття. Перезавантажувальна станція, призначена для тимчасового перезавантаження сміття на великі смітєвози, які мали б відразу вивозити ТПВ на полігони, перетворилась фактично на нове міське сміттєзвалище.

Заступник міського голови з питань ЖКГ Сергій Бабак підтвердив, що на відеозйомці зафіксований актуальний стан перезавантажувальної станції компанії «АВЕ Львів» на вул. Північній у Львові

«Станом на цей час там орієнтовно знаходиться близько 4 тисяч тонн сміття. Вони вивозять туди постійно сміття замість того, щоб вивозити його за межі міста. Просто з майданчиків вивозить сміття туди. І це неприпустимо, бо кількість сміття на цьому майданчику постійно збільшується. Якщо вони туди завезли 50 тонн, а вивезли – 20 тонн, то решта ж залишається. Вони про це мовчать, інформацію не дають. Але кількість сміття там збільшується щоденно. По факту з перевантажувальної станції вони утворили звалище в межах міста, – заявив ZAXID.NET Сергій Бабак. – Хоча під час засідання держкомісії з надзвичайних ситуацій йшлось про те, що все місто має бути очищено від сміття. Все місто – це також і перевантажувальні станції. На інших перевантажувальних станціях все чисто та продезинфіковано».

За словами Бабака, Залізнична райадміністрація і департамент ЖКГ Львівської міськради неодноразово скеровували приписи до «АВЕ» щодо недопущення творення нового звалища, але компанія не реагує на них

Нагадаємо, що з 30 червня офіційно вивезення сміття зі Львова координує ЛОДА. Згідно з укладеною угодою, розрахованою на два роки, мерія платитиме за ці послуги 300 млн грн в рік. Того ж дня голова ЛОДА заявив, що Львів очистять від сміття до середини липня.

У четвер, 13 липня, під час свого виступу перед депутатами Львівської облради голова ЛОДА Олег Синютка підтвердив, що до 14 липня місто очистять від сміття.

«Як ми попередньо і прикидали, повинні би на 14 липня повністю завершити вивезення накопичених твердих побутових відходів з території міста Львова», – дослівно сказав у своєму виступі Олег Синютка.

Проте на прохання ZAXID.NET пояснити накопичення тисяч тонн сміття на стихійному звалищі, розташованому на території Львова, Олег Синютка заявив, що мова йшла лише про очищення сміттєвих контейтерів.

«Ми обіцяли вивезти сміття з переповнених контейтерних майданчиків, – сказав голова ЛОДА. – На вул. Північній є перезавантажувальна станція «АВЕ Львів», яку з часом також очистимо. Ми не звозимо туди сміття з міста – в мерії брешуть».